YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Molotof kokteyli ile bu ülkede siyaset yapamayız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İç Güvenlik Reformu'na ilişkin, "Halkı sokağa dökmek isteyenler yargıdan kurtulamayacaktır" dedi.
Erdoğan: Molotof kokteyli ile bu ülkede siyaset yapamayız
11 Aralık 2014 / 07:59 Güncelleme: 11 Aralık 2014 / 08:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Stratejileri Sempozyumu Galası ve Türkiye Petrolleri 60. Yıl Resepsiyonu'nda gazetecilerin soruları üzerine, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın İç Güvenlik Reformu'na ilişkin açıklamalarını değerlendirdi.

"Yargıdan kurtulamayacaklar"

İç Güvenlik Reformu ile yapılacak düzenlemelerin tamamen toplumun düzenini korumaya, huzurunu sağlamaya yönelik olduğunu belirten Erdoğan, "Bu düzenlemeyi bozmaya gayret edenler, bunun yegane sorumlusu olur. Halkı sokağa dökmek isteyenler yargıdan kurtulamayacaktır" ifadesini kullandı.

"Şu anda hazırlanan paket böyle bir paket"

Hükümetin İç Güvenlik Reformu ile atmış olacağı adımın çok isabetli bir adım olduğunu ve milletçe bu adımın yanında durmak gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Molotofkokteylleriyle bu ülkede siyaset yapamayız. Böyle bir siyaset yapılamaz. Bunu kabul etmek mümkün değil. Vatandaşın camını, çerçevesini indirenlere sıcak bakamayız. Halkımızı, insanımızı, et dağıtmaya giden vatandaşımızı, bu gençleri öldürmeye yönelenlerle beraber hareket edenleri savunamayız. Devlet bunlara karşı belli yaptırımlar hazırlamak durumundadır. Şu anda hazırlanan paket böyle bir paket. Hayırlı olsun diyorum" değerlendirmesinde bulundu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler