YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan 'Milli vekil' sözüne açıklık getirdi
Erdoğan 'Milli vekil' sözüne açıklık getirdi
23 Eylül 2015 07:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan milli vekil sözleriyle ilgili, "Etnik tanım yapmak değil işin aslı, bu ülkeye aidiyet hissiyle bağlı olacak, bu ülkenin tüm halkına hizmet aşkıyla yanıp yoğrulacak, biz bunu kastediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Kanal 7 ve Ülke TV ortak yayınında Yenikapı’da dile getirdiği 550 yerli ve milli vekile açıklık getirdi, “Milli olmak için Türk olmak gerekmiyor” dedi, istifa eden HDP’li bakanlarla ilgili de şöşye dedi: “Kendi düşünceleridir. Fakat burada Cumhurbaşkanlığı makamına yönelik ithamları ağır ve çirkin. Acaba bunların önüne metin nereden geldi?” Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şöyle:

 
İSTİFA HABERİ MANİDAR...
 
Hükümeti kurma görevini Sayın Davutoğlu’na vermiştim. İlk turdan sonra, hükümet kurulamayınca görevi iade etti. Daha sonra adımlar atıldı. Meclis Başkanı’nın belirlemesi neticesinde partilere de milletvekillerine teklifler götürüldü. Ve kabine oluştu. Bugün aldığımız istifa haberi manidardır. Kendi düşünceleridir. Fakat burada Cumhurbaşkanlığı makamına yönelik ithamları ağır ve çirkin ithamlar. Acaba bunların önüne metin nereden geldi? Kalkıp Cumhurbaşkanlığı makamını lekelemeye çalışıyorlar. Ben bu açıklamalarını inceledim. Çirkin ifadeler var. Bunlar terör örgütünden aldıkları destekle ayakta kalmaya çalışıyorlar. Mayınlamalar bölücü terör örgütü tarafından yapılıyor, hendekler kazılıyor HDP’li belediyeler tarafından. Ellerinde silahla dolaşan bunlar. Çözüm sürecini bitirenler biz değil, onlar.
 
BAHÇELİ’NİN TAVRI YAKIŞMADI
 
Sayın Tuğrul Türkeş çıktı ‘Bana milletim görev verdi ben babamdan da bunu yaşayarak tavsiyemi aldım’ dedi. Anında partisinin kendisi hakkında aldığı kararlar da belli. Devlet Bahçeli çıktı ne dedi? ‘’Erdoğan’a hayırlı olsun’’ bu yakışır mı? “Türkiye’ye hayırlı olsun” demesi gerekirdi.
 
HDP’LİLER KANDİL’E GİDİYOR...
 
HDP’liler yeri geldiği zaman Kandil’e gidiyorlar, nasıl olur da meşru bir zemin olur? Bizim birliğe ve beraberliğe ihtiyacımız var. Polislerimizi uykusunda şehit edenler bu ülkenin vatandaşı değil katilidirler. Şu an HDP onların desteğiyle ayakta kalmaya çalışıyor. Zulme rıza, zulümdür.
 
NEDEN 550 YERLİ VE MİLLİ VEKİL?
 
Bu vatanın sevdasıyla yaşayan Kürt, Laz, Çerkez açıklaması var. Bunlar yerlidir. Milli olmak için illa Türk olmak gerekmiyor. Bu ülkeye aidiyet hissiyle bağlı olacak ve tüm halka hizmet aşkıyla çalışacak. Onlar bölücülük, ayrımcılık yapmak için dillendiriyorlardı. Şimdi dillendirmiyorlar. Ne diyorlar? Özyönetim. Şu an yerel yönetimler, merkezi yönetimden daha özerk. İstihbarat teşkilatlarımız içeride ve dışarıda bütün koordinat çalışmalarını yaptılar.
 
2 BİNDEN ÇOK PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ
 

 Mühimmat depolarından barınma noktalarına kadar her yer biliniyor ve vuruluyor. Kandil’le birlikte 2 binin üzerinde öldürülen terörist var.  Silahların susmasını kabul etmiyorum, silahlar betona gömülecek ve kayıtları verilecek. Artık meydan boş değil. Bundan sonra Suruç, Diyarbakır olayları olmayacak. Sokağa çıkma yasakları  her yer sükuna kavuşana kadar sürecek. Bunlar oldukça oraya ne Bakan ne de Milletvekili girebilir. Oraya girildiği anda, anlaşılan şudur ki; ‘Ben teröristim’.
 
AK PARTİ’YLE GÖNÜL BAĞIM VAR
 
Benim AK Parti’yle hukuki değil gönül bağım var. Kurucu Genel Başkanıyım. Kapım her partiye açık. 1 Kasım kırılma noktasıdır. Eğer, huzur ve istikrar istiyorsak milletçe hareket etmeliyiz. Son 5 ayda neler yaşadığımız, koalisyon görüşmelerinde neleri kaybettiğimiz ortada. Şimdi biz, sürekli terörle mi yaşayacağız? Bu ülkeye bu yakışıyor mu? Terör örgütünü arkasına alıp, siyaset yapmak isteyenlere halkımız fırsat vermeyecektir. Ben hiç koalisyon yaşamadım, bu görüşmeleri önemsiyorum. Sayın Davutoğlu ile  iyi giden bir süreç var. Aramızda bir sıkıntı olamaz.
 
7 HAZİRAN’DAKİ GİBİ MEYDANLARA ÇIKMAYACAĞIM
 
7 Haziran öncesinde devlete ait toplu açılış törenleriydi katıldığım, bu süreçte o tür pek açılış paketleri yok, çok az sayıda var ama özel sektörden bazı davetler geliyor, yatırımlarının açılışını yapmam için. Sinop’taki nükleer santralle ilgili Japonya’ya seyahatimin olma durumu var, ayrıca Avrupa’da bir nişan meselesi var, bir ödül verecekler, Brüksel’de ona katılacağım, Strazburg, ardından Almanya’da kapalı salon toplantısı, bunun dışında 7 Haziran programları gibi bir program olmayacak.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler