YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan mı diktatör yoksa Kılıçdaroğlu mu?
Başbakan Erdoğan'a sık sık 'diktatör' diye hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu'na AK Partili Hüseyin Tanrıverdi cevap verdi.
Erdoğan mı diktatör yoksa Kılıçdaroğlu mu?
26 Haziran 2014 / 23:24 Güncelleme: 26 Haziran 2014 / 23:56

AK Partili Hüseyin Tanrıverdi, Başbakan Erdoğan'a 'diktatör' diyenlerin kendi ayıplarını örtmek için Başbakan'a bu çirkin ve yakışıksız tabiri kullandığını dile getirirken, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun çatı aday olarak açıklanmasından sonra CHP'deki büyük kavgaya bakarsanız, kimin diktatör olup olmadığını göreceksiniz, açıklamasında bulundu.

Tanrıverdi'ye göre, Kılıçdaroğlu davranışlarıyla kendi kendini ele veriyor...

10 Ağustos’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi nabız yoklayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gerek parti içerisinde gerekse parti dışında yaptığı görüşmelerde hemen hemen her kesimin görüşünü alarak istişarelerde bulundu. Bakanlardan milletvekillerine, büyükşehir belediye başkanlarından partinin il ve ilçe başkanlarına, iş dünyasından sivil toplum örgütlerine, hem yurt içinde hem de yurt dışında yaşayan vatandaşlara, ‘Çankaya Köşkü’ne kim çıksın?’ sorusu soruldu. Yapılan görüşme ve anketlerde ‘Recep Tayyip Erdoğan’ ismi ön plana çıktı. 1 Temmuz’da da AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve partinin ikinci ismi olan Mehmet Ali Şahin tarafından açıklanacak.

Diğer taraftan da haftalarca yapılan görüşmelerin ardından CHP ve MHP çatı aday olarak Ekmeleddin İhsanoğlu’nu Köşk adayı olarak açıkladı. İhsanoğlu ismi telaffuz edilir edilmez özellikle CHP’de çatlak sesler çıktı ve çıkmaya da devam ediyor. CHP’li milletvekilleri, sanatçılar, partililer ve eski vekillerin ortak görüşü ‘Ekmeleddin İhsanoğlu ismi bize zorla dayatıldı’ şeklindeydi.

Kim diktatör? Erdoğan mı, Kılıçdaroğlu mu?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan Erdoğan’a yönelik olarak, aylardır dillendirdiği ‘Diktatör’ söylemi cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi yeniden alevlendi. Özellikle bu süreçte hem Başbakan Erdoğan’ın hem de Kılıçdaroğlu’nun tavrı tartışma konusu oldu.

"Başbakan'a diktatör diyenler kendilerine baksın"

Biz de bu konuyu AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK üyesi Hüseyin Tanrıverdi ile konuştuk. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın muhafazakar demokrat kimliğini her daim kamuoyunu gösterdiğini iddia eden Tanrıverdi, Başbakan’a ‘diktatör’ diyenler öncelikle kendilerine bakmalıdır, dedi.

Tanrıverdi: Başbakan çalmadık kapı bırakmadı

AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı yönündeki çalışmalarda Başbakan Erdoğan’ın, deyim yerindeyse, çalmadık kapı bırakmadığına dikkat çeken Tanrıverdi, toplumun bütün katmanlarıyla ‘Köşk İstişaresi’nde bulunduğuna vurgu yaptı.

"Kılıçdaroğlu, İhsanoğlu ismini devlet sırrı gibi sakladı"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son ana kadar da ‘Ekmeleddin İhsanoğlu’ ismini devlet sırrıymış gibi birlikte yol arkadaşlığı yaptığı milletvekilleri ve parti yöneticilerinden saklamasının sonucunda parti içerisinde çıkan çatlak seslerden kimin diktatör olup olmadığını ortaya koyuyor, şeklinde değerlendirmede bulunan Tanrıverdi, İhsanoğlu isminin istişare edilmeden CHP’lilere dayatılmasından dolayı çatının çöktüğünü hepimiz görüyoruz, ifadelerini kullandı. Tanrıverdi sözlerine şöyle cevap verdi:

Ekmeleddin İhsanoğlu ile ilgili iki kritik soru

“Ekmeleddin İhsanoğlu ismi açıklanır açıklanmaz bazı CHP’liler çatı adaya oy vermeyeceklerini dile getirirken bazıları ise sandığa gitmeyeceklerini söyledi. Geçmiş yıllarda CHP’ye açık destek veren vatandaşlar bile ‘Ekmeleddin İhsanoğlu’nu asla desteklemeyeceğiz’ yönünde beyanat verdi. Şimdi soruyorum sizlere: Ekmeleddin İhsanoğlu ismi toplum katmanlarına ve CHP’lilere istişare edilseydi bu kadar çatlak ses olur muydu? Kılıçdaroğlu’nun bu ismi, kimseye sormadan kamuoyuna deklare etmesi diktatörlük değil de nedir?”

Tanrıverdi: Ayıplarını örtüyorlar

Başbakan Erdoğan’a ‘diktatör’ diyenler, kendi ayıplarını örtmek için bu yakıştırmayı yaptığının altını çizen AK Partili Tanrıverdi, halkı hiçe sayarak Köşk adayı belirleyenlerin, Başbakan’a bu yakıştırmayı yapmadan önce aynaya baktıktan sonra açıklama yapmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

 

HABER7

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler