YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: MGK'dan sonra önemli bir karar açıklayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kısıklı'da vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, "Çarşamba günü gerçekleşecek MGK'dan sonra önemli bir karar açıklayacağız'' dedi.
Erdoğan: MGK'dan sonra önemli bir karar açıklayacağız
19 Temmuz 2016 / 01:35 Güncelleme: 19 Temmuz 2016 / 09:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları...

KEFENİMİZİ GİYDİK BU YOLA BÖYLE ÇIKTIK

Hiç endişeniz olmasın, ne diyoruz her zaman, biz sadece Rabb'imizin karşısında eğiliriz. Başka hiçbir yerde bize eğilmek yok. İşte 208 şehidimiz var, hepsini defnettik ama bilesiniz ki bu halka son değil, bunun devamı da olacak. Zaten biz bu yola böyle çıktık, böyle koyulduk. Ne dedik, kefenimizi giydik bu yola böyle çıktık.

Biz inanıyoruz ve üstünüz. Hiç şüpheniz olmasın. Şu anda Türkiye'nin dört bir yanında, her yerde bu tablo var. Bugün bu akşam arkadaşlarımızla bir değerlendirme toplantısı yaptık. Bu saate kadar toplantımız sürdü. 

Bu sıradan bir mesele değil. Bu bir mesele, bu bir vatan meselesi. Bu vatan meselesinde, bu ne idüğü belirsizlere biz bu ülkemizi bırakmayacağız. 

Sayın Başbakan söyledi, ben de söylüyorum: Türkiye demokratik bir hukuk devletidir. Siz halkı görmemezlikten gelemezsiniz. Halkın böyle bir talebi varsa, bunun görüşüleceği yer neresidir? Parlamentodur. Bu alçakların bombaladığı parlamentoda inşallah görüşülmek suretiyle, inanıyorum ki parlamentodaki siyasi partiler bu konudaki en isabetli kararı alacaktır. Ben bunu onaylarım. 

Gencecik yavrularımızın tanklarla, toplarla şehit edildiği bir ülkede biz siyasiler olarak eğer buna sessiz kalırsak ebedi alemde bunun hesabını veremeyiz. Bugün ABD'de, Rusya'da, Çin'de, dünyanın değişik ülkelerinde idam var mı? Sadece AB üyesi ülkelerde yok. 

"MGK'DAN SONRA ÖNEMLİ BİR KARAR AÇIKLAYACAĞIZ"

Çarşamba Milli Güvenlik Kurulu'nu toplayacağız. MGK'dan sonra önemli bir karar açıklayacağız.

GÜLEN'İN İADESİ

Bu hafta ABD'den iadesini isteyeceğiz

BIKTIK BU AB DEN
 // CEM
Bu Avrupa birliği sözcülerinin sanki Türk hükümeti ve yönetimi kendileri gibi şunu böyle yapın bunu böyle edin diye direktif vermelerinden bıktık.Hadi ABD saman altından su yürütüyor fazla açıklama yapmıyor.Bunlar iyice sinir bozuyor.Bunlara azını payını verin artık...
19 Temmuz 2016 Salı 13:08
Dik duracagiz
 // ertugrul osmanoglu
Allah bizimle beraber, biz dik duracagiz milletin talebi neyse ona uyulacak, ve o tanklarin altinda kalan sehitlerimizin kani yerde kalmayacak.

Biz kula kul olmayacagiz, diz cokmeyecegiz.
Yeter artik, soz millettin !...
19 Temmuz 2016 Salı 11:54
 // eda
İncirlik açılmamak üzere kapanacak ya da NATO dan çıkacağız....
19 Temmuz 2016 11:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler