YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Metrobüs projemiz Gana'da da kullanılabilir
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki metrobüs sistemi farklı bir gelişmeye fırsat hazırladı. Gana da bizim bu sistemimizi incelemeye geleceklerdir. Bu sistem Gana'nın başkenti Akra'da kullanılabilir" diye konuştu.
Erdoğan: Metrobüs projemiz Gana'da da kullanılabilir
01 Mart 2016 / 19:10 Güncelleme: 01 Mart 2016 / 19:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gana'da Türkiye - Gana İş Forumu'nda konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

GANA'YA THY SEFERLERİ ARTIRILACAK

Biz Afrika'da Büyükelçilikler açtık ve açmaya devam ediyoruz. Afrika'nın tamamında Büyükelçilik açabilmek hedefimiz. Gana'da enerji ihtiyaçlarını giderme konusunda Türk firmalarının olumlu çalışmalarından gurur duydum. THY'nin buraya haftanın her günü seyahati var. 

Haftada 7'den 14'e bu seferler çıkacak. Türk inşaat firmalarının buradaki çalışmalarını başarıyla sürdüreceğine inanıyorum. Ticari alanda sağlam ve güçlü bir rota çizebiliriz.

METROBÜS AKRA'DA KULLANILABİLİR

İstanbul'daki metrobüs sistemi farklı bir gelişmeye fırsat hazırladı. Gana da bizim bu sistemimizi incelemeye geleceklerdir. Bu sistem Gana'nın başkenti Akra'da kullanılabilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Akra Belediyesi'ne otuz adet otobüs hibe edecek.  Kazan-Kazan düşüncesine inanıyoruz. Önemli avantajlar içeren çalışmalar yapacağız.

Sayın Başkan bana 'Türkiye, Avrupalı gibi iş yapar, Asyalı gibi fiyat verir' dedi. Burada iş adamlarımız için fırsat çok. Bu anlaşmalar ziyaretimize katkılar sağlayacaktır.

DENGESİZLİĞİN AZALTILMADIĞI BİR EKONOMİK SİSTEM SÜRDÜRÜLEMEZ

Refahın ve zenginliğin uluslararası alanda adaletli bir şekilde paylaşılmadığı, dünyanın kuzeyiyle güneyi arasındaki dengesizliğin azaltılmadığı bir ekonomik sistemin sürdürülebilir olma şansı yoktur. Son küresel kriz bunu açık bir şekilde ortaya koyuyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler