YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Menderes'in mücadelesine sahip çıkacağız"
Başbakan Erdoğan, "Seçimde ya Menderes'in verdiği demokrasi mücadelesine sahip çıkacağız ya da onu şehit edenlerin yanında yer alacağız" dedi.
Erdoğan: "Menderes'in mücadelesine sahip çıkacağız"
17 Mart 2014 / 13:24 Güncelleme: 17 Mart 2014 / 14:36

Başbakan Erdoğan, "Bunlar ayrımcı, bunlar kaymak takımın partisi bu CHP. Ne diyorlar  'Beyaz Türklermiş' onlar, biz de 'zenciymişiz'. Ben kabul ettim. Eğer bu milletin hizmetkarı olmak zenci olmaksa ben zenciyim. Çünkü Allah, 'Ne beyazın siyaha ne siyahın beyaza üstünlüğü yoktur' diyor. 'Üstünlük Hakk'a yakınlıkla ölçülür, belirlenir' diyor" dedi.

Bu yapıyı tasfiye edeceğiz

Başbakan Erdoğan: "12 yıl boyunca çetelerle çok kararlı şekilde mücadele ettik. Bu mücadeleden asla taviz vermeyeceğiz hiç endişeniz olmasın. En son çete paralel yapı. Bu çeteyi de bitireceğiz. Hiç endişeniz olmasın bunları tasfiye edeceğiz. Devletimize, ulusal güvenliğimize tehdit oluşturan bu yapıyı tasfiye edeceğiz, iki kere iki dört."

Sandıklara sahip çıkın

Başbakan Erdoğan: "Sandıklara sahip çıkacağız, kuş uçurtmayacağız çünkü bunlar her türlü oyuna başvurabilirler. Herhangi bir numara mı var, hemen emniyete, güvenlik güçlerine haber verin, anında orada raporları tutturun."

O gün Menderes'e 'gençleri öldürdü, öldürüyor' dediler

Başbakan Erdoğan: "O gün Menderes'e 'diktatör' dediler, şimdi bana diyorlar. O gün Menderes'e 'hürriyet düşmanı' dediler, bugün aynısını bana söylüyorlar. O gün Menderes'e 'gençleri öldürdü, öldürüyor' dediler, aynısını bana söylüyorlar. Hatta Menderes'e 'kıyma makinelerinden geçirip cesetlerini saklıyor' dediler. O gün de Menderes'e en alçakça yolsuzluk iftiralarını, en edepsiz iftiraları attılar, aynını şu anda bana yapıyorlar. Kim  CHP'nin başındaki Kılıçdaroğlu ve avaresi."

Yapılanların hesabını 30 Mart'ta sormaya var mıyız?

Başbakan Erdoğan, "Adnan Menderes Ege'nin bir evladıydı. Onun memleketinde, Aydın'dayız. Seçimde ya Menderes'in verdiği demokrasi mücadelesine sahip çıkacağız ya da onu şehit edenlerin yanında yer alacağız. Menderes, düşünceleri ile en çok da milletin kalbindeki sevgisi ile unutulmayacak. O gün Menderes'e diktatör değiler, bugün bana diyorlar.Menderes'e yapılanların hesabını 30 Mart'ta sormaya var mıyız?" dedi.

"27 Mayıs öncesinde yaptıklarını şimdi de yapıyorlar"

Başbakan Erdoğan: "Gazetelerin manşetlerine bakın 27 Mayıs öncesiyle aynı manşetleri göreceksiniz. CHP'nin tavrına bakın 27 Mayıs öncesindeki gibi aynı gerilim siyasetini yürüttüğünü göreceksiniz. İşverenlere, bazı sendikalara, bazı sivil toplum örgütlerine, bazı gençlik hareketlerine bakın, bire bir 27 Mayıs öncesinde ne varsa bugün de aynısı var."

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

 "O gün Menderes'e 'diktatör' dediler, şimdi bana diyorlar. O gün Menderes'e 'hürriyet düşmanı' dediler, bugün aynısını bana söylüyorlar. O gün Menderes'e 'gençleri öldürdü, öldürüyor' dediler, aynısını bana söylüyorlar. Hatta Menderes'e 'kıyma makinelerinden geçirip cesetlerini saklıyor' dediler. O gün de Menderes'e en alçakça yolsuzluk iftiralarını, en edepsiz iftiraları attılar, aynını şu anda bana yapıyorlar. Kim  CHP'nin başındaki Kılıçdaroğlu ve avaresi."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- "30 Mart'ta CHP'ye verilecek her oy, Menderes'i ve onun eserlerini, Menderes'in verdiği mücadeleyi aynı zamanda yok farz etme anlayışıdır, zihniyetidir."

- Beni o zamanki CHP'ye yakın paralel yapı mahkum etmişti.

- AK Parti'nin temelleri Medrese-i Yusufiye'de atıldı.

- Pensilvanya'daki zat, kendine göre bir külliyat oluşturmaya çalışan bir zat.

- Sizin geçmişiniz kirli. Bunların hepsi belgeli. Ezanı aslından ayıran siz değil misiniz?

- Camileri ahıra, depoya çevirdiniz. Demokrasiye değil her zaman darbelere bel bağladınız.

- Ulusal güvenliğimizi tehdit eden bu paralel yapıyı tasfiye edeceğiz.

- Bugün iki gazete oğlumla ilgisi olmayan avukat uydurmuşlar, bir sitede evi olduğuna dair haber yapmışlar. Dava açtık

- Yalan bireysel değil, toplumsal, kollektif zararları olan bir şey.

- Aydın Belediye başkanı belediyede 13 trilyon yatırım yaparken kendi tanıtımına 25 trilyon para harcıyor.

- CHP kaymak takımının partisi. Bunlar kaymakçı, kaymakçı. Onlar beyaz Türklermiş, biz zenciymişiz. Ben kabul ettim.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler