YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Mehmetçiğe taş atılması büyük bir densizliktir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin düzenlediği tanıtım toplantısında konuştu. Türkiye'nin yeni logo ve sloganını tanıtan Erdoğan, Aysel Tuğluk'un polise taş atmasıyla ilgili de 'densizlik' yorumunda bulundu.
Erdoğan:  Mehmetçiğe taş atılması büyük bir densizliktir
28 Eylül 2014 / 14:22 Güncelleme: 28 Eylül 2014 / 15:21

"Terör, sadece komşu ülkelerde olmuyor, içimizde de terör var. Her şeyden önce ekonominin ayağına bağlanmış bir prangaydı terör. Ne yaptık  Çözüm sürecini başlatarak, sabırlı bir şekilde bu süreci muhafaza ederek Türkiye'yi bu ağır prangadan büyük ölçüde kurtardık. Yine biz sabırlıyız, soğuk kanlıyız.

Tüm sabotojlara rağmen bu süreci hassas, kararlı bir şekilde nihayete erdireceğiz. Ekonominin, toplumsal huzurun prangası olan bu ağırlıktan Türkiye'yi inşallah tamamen kurtaracağız. Çözüm sürecine yönelik hiç bir tehdite, hiç bir şantaja Türkiye boyun eğmez" dedi.

Türkiye, hiç olmadığı kadar güçlü

"Şu anda belli çevrelerden pompalanan karamsarlığa da hiç kimse aldırmasın. Bakın Türkiye Cumhurbaşkanı olarak, içerde ve dışarda gelişmeleri en yakından takip eden birisi olarak ifade ediyorum. Türkiye ekonomisi de Türkiye'nin dış politikası da hiç olmadığı kadar güçlü, hiç olmadığı kadar sağlam ve istikrarlı şekilde yollarında ilerliyor. Bundan hiç endişeniz, tereddütünüz olmasın" dedi.

Gücü keşfet!

Cumhurbaşkanı Erdoğan,Türkiye İhracatçılar Meclisi "Türkiye Markası" tanıtımında, "İnşallah bugünden itibaren tüm dünyada, Türkiye'yi ve Türkiye ürünlerini bu logoyla ve 'Gücü Keşfet' sloganıyla tanıtıyor olacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları,

- Bugün tüm dünya tarafından tanınacak Türkiye Markası beni heyecanlandırıyor. Paramızdan 6 sıfır attığımızda da önce yeni banknot çıkardık. Sonra bu yeni ismini de kaldırarak Türk Lirası'nı eski itibarına kavuşturduk.

- Başka bir deneyimi de Türk Lirası Logosunda yaşadık.

- Türkiye'de üretilen ürünlerin üzerinde artık bu yeni logo olacak. Türkiye'de üretilen ürünleri bu yeni logo ve ''Gücü Keşfet'' sloganı ile tanıtacağız

- Yeni logonun hızla yayılacağına ve kullanılacağına yürekten inanıyorum.

Sloganımız: Gücü keşfet

- Çeviri de potansiyel yerine de güç kelimesinin kullanılacağının daha iyi olacağını düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

- Şu andan itibaren slogana ve logoya eleştiriler gelecektir. Türk Lirası'nda da böyle olmuştur. Milletimiz logoyu ve Türk Lirası'nı hemen benimsedi.

- Bizim ihracatçılarımız, kobilerimiz yeniliğe hemen alışıyorlar.

- THY gibi markamızın bu logo ve slogana sahip çıkmasını ve dünyadaki tüm ülkelere taşıyacağını biliyorum. Barcelona'yı taşırsın ama asıl bunu taşımak zorundasınız.

- Bu logoyu basacak çok daha fazla markamız olması lazım. Türkiye ekonomisi marka ihtiyacına ihtiyaç vardır. Enerjimizin bir kısmını bu marka konusuna odaklanmalıyız.

- Yenilikçi bir gençliğe sahibiz. Dünyanın her yerinde girişimcilerimiz var.

- ABD'ye gittiğimizde bir teknoloji firmasının dükkanının 24 saat açık olduğunu gördük. İnsanlar bu telefona sahip olabilmek için sıraya giriyorlar. Aslında satılan telefon değil o telefonun markası.

- ABD ekonomisini ayakta tutan ve büyütenler bu tür markalar. Türkiye geçmişte yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen büyük markalar oluşturdu. Bunlar bir elin parmakları kadar. Daha fazla tanınmış markalara ihtiyacımız var.

- Türkiye ihracatçılar Birliği'ne teşekkür ediyorum. Hedeflerine ve hedeflerimize ulaşacaklarını biliyorum. Asla vazgeçmeyin.

- 2023 hedeflerini hayal gibi görenler sizi karamsarlığa itmesin. 2002 yılında 230 milyar dolarken. 2013'te 820 milyar dolar olacağını söyleseler buna kim inanırdı?

- 2013 büyümemiz yüzde 4. Bu oranla en çok büyüyen ülkeler arasındayız. İkinci çeyrekte yüzde 2.5 bile büyük bir başarı.

- Sizler çalıştınız ve başardınız. Son Ağustos ayında 157 milyar dolarlık ihracat yapıldı ve yeniden rekor kırıldı.

- Bunlar devletçi bir mantıkla olmadı. Özel sektörün önünü açtık. Ya yol bulacağız ya da yol açacağız.

- Belli çevrelerden pompalanan karamsarlığa kimse inanmasın. Türkiye'nin ekonomisi hiç olmadığı kadar güçlü.

- Bazı kredi derecelendirme kuruluşları var. Batmakta olan ülkelerin notunu 6 derece yükseltiyor. Türkiye'nin notunu düşürüyorlar. Güya Türkiye'yi dünyada küçük gösterecekler. Biz buraya bunlarla gelmedik.

- Biz buraya esnafımızın, çiftçimizin, sanayicilerimizle geldik. Biz manşetlerle değil alın teriyle ileri gideceğiz.

- Gücü keşfet diyor ya slogan. 5 yıl önce gücü keşfedemeyenler şimdi bu gücü keşfediyorlar.

- 2013'te milli gelirimizin binde 23'ünü mazlumlara ayırdık. Acil ve insani yardımlarda dünyada ABD ve İngiltere'den sonra 3. sıradayız. Biz mazlumların yanında olduk.

- Biz 1.5 milyon insan kabul ettik. Batı 180 bin kişiyi aldı.

İşte o logo

- Mehmetçiğe taş atılması büyük bir densizliktir. Birileri tahrik, provokasyon peşinde koşuyor

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler