YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Kürtlere ihanet eden sizsiniz"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, babası Kaptan Ahmet Erdoğan'un ismi verilen İmam Hatip Lisesi'nin açılışında konuştu.
Erdoğan: "Kürtlere ihanet eden sizsiniz"
11 Ekim 2014 / 12:20 Güncelleme: 11 Ekim 2014 / 14:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye geçtiimiz 12 yılda, ekonomide, dış politikada Cumhuriyet tarihinin en istikrarlı dönemini yaşadı. Bu istikrar birilerini rahatsız ediyor. Türkiye'nin kalkınmasını, gelişmesini hazmedemeyenler var" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

200 bin Kürt kardeşimizi içeri almadık mı? 

200 bin kişiyi barındıran, yediren bir Türkiye var. Daha ne istiyorsunuz? Kobani ile Ankara'nın, Siirt'in, Bingöl'ün ne alakası var? 200 bin Kürt kardeşimizi içeri almadık mı?  Kobani için tezkere istiyor. Al birini vur ötekine.

Kürtlere ihanet eden sizsiniz

Bunların bayrak, devlet diye derdi yok, tek derdi karıştırmak. Bir taraftan dağa adam kaçıracaksın, bir taraftan yatırımları durduracaksın, Kürtlere ihanet eden sizsiniz. 

Bingöl'de polisimize alçaksa saldıranlar, anında ölü olarak yakalandı, bayrağımıza saldıran hainler yakalandı.  Vandallar, yağmacılar sokakları karıştırdıkça birbirimize daha fazla kenetleneceğiz.  Bu tuzakların hepsi boşa çıkacak, Türkiye'nin zaman kaybedecek bir saniyesi bile yok. 

Biz nice tuzağa maruz kaldık

"Türkiye yağmacıların, Vandalların çarkına kapılacak bir ülke değil. Bizim kadim bir medeniyetimiz, asırları devşirmiş bir devlet geleneğimiz var. Biz böyle nice tuzağa maruz kaldık ve o tuzakların her birini millet olarak bozmayı başardık."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler