YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Köşk'ü bekleyeceğiz
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerin öne alınmasını öngören anayasa değişikliği teklifinin referandum eşiğinde kabul edilmesine ilişkin ''Cumhurbaşkanı'nın kararını bekleyceğiz" dedi.
Erdoğan: Köşk'ü bekleyeceğiz
15 Ekim 2012 / 19:51 Güncelleme: 15 Ekim 2012 / 20:14

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevapladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum'a teknik iniş yapan Ermenistan'a ait uçağa ilişkin, ''Burada yine bazı ihlaller sebebiyle bu indirilme işlemi gerçekleştirildi. Fakat yapılan aramalar neticesinde herhangi bir sıkıntı doğuran netice olmadığı için tekrar uçağa yol verildi ve kendisi belirlediği istikametinde yola çıkmış oldu'' dedi.

'Kesinlikle harp malzemesidir'

Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'na indirilen Suriye uçağının kargo bölümünde bulunan malzemelere ilişkin, ''Elimizde olan bu malzemeler kesinlikle harp malzemesidir. Bunu, 'radar malzemesidir', 'şu malzemesidir' diye saptırmanın anlamı yok. Bu radar malzemeleri de zaten harp malzemesi işlevini görmektedir'' dedi.

'Cumhurbaşkanımızın iradesine göre adım atacağız'

Erdoğan, yerel seçimlerin öne alınmasını öngören anayasa değişikliği teklifinin referandum eşiğinde kabul edilmesine ilişkin, ''Maalesef beklenen sayı elde edilemediği için Meclis'ten Anayasa değişikliğini sağlayacak neticeyi çıkaramadık. Ondan sonraki sürece yönelik Cumhurbaşkanımızın tavrı ne olur, bunu tabii belirlemek bana ait olan bir şey değil. Cumhurbaşkanımızın iradesine saygısızlık yapma hakkına sahip değilim. Cumhurbaşkanımız nasıl bir irade ortaya koyarlarsa bu iradeyi ortaya koyduktan sonra biz de onun üzerinde çalışmamızı yapacağız ve ona göre adımlarımızı atacağız'' dedi.

AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler