YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Köşk'ten inip Başbakanlığa geçmelidir!
Eski Milli Eğitim Bakanı Hasan Celal Güzel, seçimlerle ilgili AK Parti-MHP koalisyonuna dikkat çekti. Güzel, erken seçim için ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın köşkten inerek Başbakan olması gerektiğini söyledi.
Erdoğan Köşk'ten inip Başbakanlığa geçmelidir!
20 Haziran 2015 / 06:02 Güncelleme: 20 Haziran 2015 / 08:04

Kanal A Genel Yayın Koordinatörü Fahrettin Damga'nın moderatörlüğünde gerçekleşen Gözden Kaçanlar programında seçime ilişkin çarpıcı analizler yapan Hasan Celal Güzel, AK Parti-MHP koalisyonuna dikkat eçerek, "Sayın Bahçeli naz etmekten vazgeçmelidir" dedi.

Güzel erken seçimden istikrar ile çıkmanın tek yolunu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın köşkten inerek Başbakanlığa dönmesi olduğunu söyledi.

İşte Hasan Celal Güzel'in seçime ilişkin yaptığı konuşmasından satır başları:

"Dolayısıyla bir seçenek var. Aklın yolu birdir. Sayın Bahçeli naz etmekten vazgeçmelidir. Manası yoktur. Zaten herkes herhalde makul davranacaktır. Burada tek mümkün koalisyon şekli, AK Parti- MHP koalisyonudur. Bu işi ben seçim öncesindeki dayanaklarıma göre söyledim. Aynen tahminlerim çıktı. Neticede de şu anda yapılacak en kolay iş budur. Her ne kadar Bahçeli'nin benim de tasvip etmediğim cilveleri oluyor ise de kendisini daha önceden tanıyoruz. Sayın Ecevit 'in döneminde de Bahçeli çok iyi bir koalisyon ortağı oldu."

MHP uyumsuz olmamıştır

"Yani MHP uyumsuz, radikal bir koalisyon ortağı hiçbir zaman olmamıştır. Onun için burada iki yol var ben size söyleyeyim. Birincisi AK Parti - MHP koalisyonudur. İkincisi bu olmayacak ise erken seçimdir. Onun içinde Türkiye'nin istikrarla çıkabilmesi için radikal bir şey söyleyeceğim size Sayın Cumhurbaşkanı'nın köşkten inmesi lazımdır. Nereye Başbakanlığa inmesi lazımdır. Bazıları diyor ki, "Cumhurbaşkanı sahaya inmeseydi daha fazla oy alırlardı. Bende diyorum ki kusura bakmasınlar alamazlardı. Yüzde 31 bile alamazlardı. Ahmet Bey çalıştı. Kötü bir adam mı? Hayır. Ama karizma herkese nasip olan bir şey değil."

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

ışık sen ne içtin ramazan ramazan.
 // Abdullah
ışık isimli yorumcu;
sen ne içtin ramazan ramazan. iftardan sonra yazsaydın bari komik duruma düşmezdin......
20 Haziran 2015 Cumartesi 19:42
At gözlüğü
 // A.SAĞ
Meseleye at gözlüğü ile bakarsanız AKPartinin bittiğini sanırsınız.
Dünyada bir örneği daha yok başarısının. Kaçıncı seçim %41 le devam.
Tabiki görebilene...
hdp yi %10 üzerine çıkaran chp li zavallılar. chp den umudu kesmişler bari AKP yi baltalıyalım diye düşünen salaklar.
AKP gitsinde ülke batsın diye düşünen salak oğlu salaklar.
Müslüman olduğunu zanneden cemaatçiler.
Şimdiden pişman olan onbinlerce insan....
20 Haziran 2015 Cumartesi 19:04
 // 67
Bazilari secim sonrasi gordugu bu ruyadan hala uyanamadi bu sureci iyi okudugunuzda ak parti cok guclu cikacak bunu iyi okumali dunya medyasi hala saldiriyorsa bilinmelidirki bu dunya lideri korkusudur uyanmak lazim...
20 Haziran 2015 11:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler