YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Kirli ititfakın bedelini ödeyecekler"
Başbakan Erdoğan Şanlıurfa'da düzenlenen mitingde konuştu. kendisine destekte bulunan sanatçılara yürütülen linç kapmanyasına karşı çıkan Erdoğan, "Sanat kimsenin elinde değil, sanatçı da kimsenin kölesi değil" dedi.
Erdoğan: "Kirli ititfakın bedelini ödeyecekler"
13 Temmuz 2014 / 20:12 Güncelleme: 13 Temmuz 2014 / 20:13

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye saldırılarıyla ilgili Batı'nın sesinin çıkmadığını belirterek "Bakıyorsunuz hepsi hala İsrail'e hak veriyor, 400 ton bomba indiriyor, bomba. Leblebi, çekirdek atmıyor, terör estiriyor terör" dedi.

"Dünyanın Gazze için sesi çıkmıyor"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, İsrail'in Gazze saldırısına ilişkin, "Dünyanın sesi çıkmıyor. Cidde'de yapılan toplantı çok önemli. Başbakan yardımcısı olarak sadece Türkiye, başbakan yardımcısı gönderdi. Katar, dışişleri bakanı gönderdi. Bir ülke daha bakan gönderdi. Diğer İslam ülkeleri sadece temsilci gönderdi. Bu bizim ne durumda olduğumuzu gösteriyor" dedi.

"Sanat kimsenin elinde değil, sanatçı da kimsenin kölesi değil"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, seçim vizyonu toplantısına katılan sanatçılara yönelik tepkilere ilişkin, "Bu devirler geçti. Sanat kimsenin elinde değil, sanatçı da kimsenin kölesi değil. Ben sanatçı dostlarıma, kardeşlerime sesleniyorum: Artık eski Türkiye'de yaşamıyoruz. Size bu hakaretleri yapanların hepsi o hakaretleriyle baş başa kalacaktır. Siz de onurunuzla sanatınızla bu ülkenin geleceğine yön vereceksiniz. Şu anda 10 Ağustos öncesinde yine CHP, MHP, onlarla birlikte HDP, Pensvilvanya ile işbirliği halindeler. 10 Ağustos'ta bu kirli ititfakın bedelini ödeyecekler" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları,

-Bu HDP eşbaşkanı geçen gün bir televizyon programında falanca ismi CHP'ye önerdik kabul etselerdi onlara destek verecektik diyor.

- Çevrenizdekilere bunu anlatın bu HDP, CHP ile işbirliği yapıyor deyin. CHP kimdir? CHP dikta yönetimi demektir, CHP ezanı Türkçe okutmak demektir, CHP demek yoksulluk demektir.

- İşte HDP bu millet adına onlarla pazarlık yapıyor, sadece CHP ile değil MHP ile de pazarlık yapıyor.

- Annelerin ellerinden evlatlarını zorla alarak mı demokrasi olacak?

- Benim Kürt kardeşime gözyaşından başka ne verdiniz?

- Sanat kimsenin elinde değil. Sanatçı da kimsenin kölesi değil.

-Ahmet Kaya, ben cezaevine giderken uğurlamaya gelen bir insandı.

-Şu anda 10 Ağustos öncesinde yine CHP, MHP, onlarla birlikte HDP, Pensvilvanya ile işbirliği halindeler. 10 Ağustos'ta bu kirli ititfakın bedelini ödeyecekler'

- İsrail Filistin'e leblebi çekirdeği atmıyor, terör estiriyor. 400 ton bomba attı.

- Ey Netanyahu sen bombaları durdurmadıkça, yalnızlığa mahkum olacaksın. Normalleşmen mümkün değil.

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler