YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Kimse Türkiye'nin gücünü test etmeye kalkmasın"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize'de konuştu. Erdoğan; terör örgütlerine gözdağı vererek; "Kimse Türkiye'nin gücünü test etmeye kalkmasın" dedi.
Erdoğan: "Kimse Türkiye'nin gücünü test etmeye kalkmasın"
15 Ağustos 2015 / 17:22 Güncelleme: 15 Ağustos 2015 / 17:48

Rize'de halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin gücünü test edenler bedelini ağır öder" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Bedelini ağır öderler

"Bugün 3 şehidimiz var. Allah'tan rahmet diliyorum. TSK'mızın başı sağolsun. Değerli kardeşlerim terörle olan mücadelemiz amansız devam edecek. Bunlardan en ufak bir rehavet, en ufak bir gevşeme olmayacak. Biz 78 milyonuyla biriz, iriyiz, diriyiz kardeşiz ve hep birlikte Türkiye'yiz. Kimse Türkiye'nin gücünü test etmeye kalkmasın. Terörle mücadele amansız şekilde sonuna kadar sürecek."

Kürt kardeşlerime sesleniyorum

"Biz gücümüzüz Allah'tan alıyoruz bazıları ise gücünün PKK'dan alıyor.  Ben Kürt kardeşlerime sesleniyorum: Siz gücünüzü PKK'dan alacaklarla mı yürüyeceksiniz? Ekonomik olarak bu bölgelere en çok yatırımı biz yaptık. Eğer yatırımcı o topraklara yatırımcı gitmiyorsa bunun nedeni terör belasıdır. Bunlar insan değil, insanlıktan nasibini almamış.Tüm bunlara rapmen devlete iftira atiyorlar. Siz nerdesiniz Brükselde'siniz. Kiminin saz çalıyor, kiminiz dağda geziyor."

Almanya teslim edecek

"Paralel yapıya karşı birlik olmalıyız. Türkiye'den kaçan savcılar Almanya'da ise o suçlular bize teslim edilecek. Almanya suçluları verecek, vermezse biz de suçluları Almanya'ya vermeyeceğiz. Herşey karşılıklı, dünyanın bir hukuku var."

 

Hatırlatma
 // Rıza
Yanlış anlamayın da adamlar 30 yıldır Türkiye Cumhuriyetinin gücünü test ediyorlar...
15 Ağustos 2015 23:31
 // mustafa
sayın rte, senelerdir gücümüz test ediliyor. hem de namertçe. bırakın gücümüzü gösterelim.
onlar düşünsün.
derviş olup, muamele ettiklerimiz memnun değilse...

dertlerini başka türlü dinleriz,
dertleri yoksa gene rahat durmayıp kaşınan varsa, kaşırız evvelALLAH...
15 Ağustos 2015 22:58
Bir Ak Partili olarak
 // Mehmet Ünlü
Bu cümle artık antipati oluşturmaya başladı bende . Çok pis kınarız , kimse sabrımızı test etmesin fln . İsrail e suriye sınırından bir kurşun geldiği vakit 2 gün suriye karargahlarını vuruyor . Bizim iş hep lafta . Her gün şehit ardından taziye telefonları . İlla devlet büyüklerinin çocukları mı ölmesi lazım bu acının boyutunu anlamak için ....
15 Ağustos 2015 Cumartesi 19:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler