YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Kılıçdaroğlu ile ağız dalaşına...
Azerbaycan ziyareti öncesi havalimanında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, davetlerini geri çeviren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için "CHP'nin başındaki zatla ağız dalaşına girecek durumda değiliz." dedi.
Erdoğan: Kılıçdaroğlu ile ağız dalaşına...
02 Eylül 2014 / 18:36 Güncelleme: 02 Eylül 2014 / 18:56

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi havalimanında ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Esenboğa Havalimanı'da açıklamalarda bulunan Erdoğan, Azerbaycan'ın Türkiye'nin kadim dostu olduğunu belirtti ve  iki ülke arasındaki ortak yatırımlara dikkat çekti.

Erdoğan, Azerbaycan ziyareti sonrası  NATO ittifakı bünyesinde düzenlenecek Ukrayna'daki gelişmeler ve Türkiye sınırındaki gelişmelerle ilgili toplantıya değindi.

Riga'da düzenlenecek zirveye daha önce Başbakan olarak katıldığını anlatan Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak katılacağı yeni zirvede ilgili ülkelere Türkiye'nin tavrını yeniden aktarma fırsatı bulunacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu'yla ağız dalaşına girecek durumda değilim

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  CHP lideri Kılıçdaroğlu'yla ilgili bir soruya ise kendisinin bir veya iki kez davat edeceğini, bulunduğu makamın duygusallığı kaldıramayacağını davete gelmediği takdirde bir daha davet etmeyeceğini söyledi.

Meclis Başkanı'na kitapçığın fırlatılması ve bunun meşru müdafaa olarak görülmesinin 'teşbih hata kabul etmez' dedi ve bunun bir zihniyet meselesi olduğunu söyledi. Erdoğan, "Ben bundan dolayı CHP'nin başındaki zatla ağız dalaşına girecek durumda değiliz. Gelenlerle görüşmemizi yaparız. Gelmeyenler için ısrar etmek çok da doğru olmaz." dedi.

Erdoğan,Hükümette bakanların görev dağılımına ilişkin de "Bize düşen hayırlı olsun" demektir. " dedi.

Diyarbakır'da F-16 uçağının düşmesi

Erdoğan, Diyarbakır'da düşen uçakta ise sadece bir pilotun bulunduğunu konu hakkında Genelkurmay'ın detaylı açıklama yapacağını söyledi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler