YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Kılıçdaroğlu bulunduğu makamın adamı değildir
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'na çok sert çıktı. Erdoğan, "Şu anda bu zat bir defa bulunduğu makamın adamı değil. Bu zat siyaseti henüz öğrenemedi. Allah Türk siyasetini böyle tiplerden korusun" dedi.
Erdoğan: Kılıçdaroğlu bulunduğu makamın adamı değildir
08 Nisan 2016 / 14:22 Güncelleme: 08 Nisan 2016 / 14:39

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışı yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çok sert yanıt verdi.

Erdoğan şunları söyledi:

BULUNDUĞU MAKAMIN ADAMI DEĞİL

"Şu anda bu zat bir defa bulunduğu makamın adamı değil. Bu zat siyaseti henüz öğrenemedi. Çırak bile olamadı demiştim, çırak bile olamadı. Bu yakışacak çok çok ifadeler var da, buna edebim müsade etmiyor. Siyasi sapık dedim.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız, partimiz kurulduğundan bu yana dava arkadaşımızdır. Bu zatın ne ilmi, ne yaşamı, ne de siyasetteki yeri el vermez. Bir kasetle geldiği makam var, o kaset olmasa o makama gelemezdi.

ALLAH TÜRK SİYASETİNİ BÖYLE TİPLERDEN KORUSUN

Sayın Baykal'ın yanından çıktığı zaman 'Adaylık düşünmüyorum' diyen kişi ertesi gün aday oldu. Akşam başka sabah başka bir tipleme. Allah Türk siyasetini böyle tiplerden korusun. CHP'ye oy vermiş kadın kardeşlerimin bu saygısızlığı aslında çok farklı değerlendirmeleri gerekirdi.

İHANET İÇİNDE OLANLAR VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILACAK

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına yakışmıyorlar. Zaten başka türlü vatandaşlık ya da vatansızlık arıyorlar. Onları sevk etmek lazım. Bunlar bu millete, vatana ihanet içindedirler. İhanet içinde olanların da bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı vasfını taşımalarını doğru bulmuyorum.

MKE BAŞKANI'NIN YAPTIĞI KABUL EDİLEMEZ

Bunlar tabii karakter meselesi, cibiliyet meselesi. Buna yok diyemeyiz. Buna benzer şeyler çıkabilir. Nitekim şu anda tutuklandı ve iyi ki tabii ki böyle bir süreç işlemiş oldu. Buna benzer şeyleri yani her yerde bekleyebilirsiniz, olabilir. Temenni ederiz ki bunlar minimize olsun, hiç olmasın ama bu tabii çok çok üzücü bir olay. Bir makama gelmiş böyle bir insanın kalkıp da böyle bir sırrı deşifre etmesi veya buna tevessül etmesi çok çok yanlış bir olaydır. Tabii şimdi artık yargı onunla ilgili gereğini yapacaktır"

 

 // Oktay
AMİN.....
08 Nisan 2016 15:18
 // Mustafa Avcı
Kılıçdaroğlu adammı? ki bulunduğu makamın adamı olsun!...
08 Nisan 2016 14:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler