YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Kenyalılara Marmaray'ı anlattı
Erdoğan Kenyalılara Marmaray'ı anlattı
02 Haziran 2016 19:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de hayata geçirilen tarihi proje Marmaray'a işaret ederek, "Marmaray ile Asya'dan Avrupa'ya geçtik. Marmaray'dan geçmeyenler halen inanmıyor. Olağanüstü bir durum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Kenya İş Forumu'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

"Bizim için önemli biz ziyaret. Üyesi olduğumuz G-20 toplantılarında Afrika'nın sesi oluyoruz. İstikrar ve güven olmadığı zaman yatırım olmaz. Ülkemizin bilgi ve tecrübelerini sizlerle paylaşmak isteriz. Biz IMF gibi de davranmayız. Çift vergilendirmenin önlenmesi ve tercihli ticaret anlaşması üzerinde durduk.

5 sene önce 75 milyon dolarlık ticaret hacmimiz, 144 milyon dolara çıktı. Yeterli değil, bu rakamı 1 milyara çıkarmalıyız. Yakalarız da bu hedefi. Kenyalı iş adamlarını da ülkemizde görmek istiyoruz. Marmaray ile Asya'dan Avrupa'ya geçtik. Marmaray'dan geçmeyenler halen inanmıyor.
Büyük düşünmeye mecburuz. Büyük neticeler de alacağız. 'Burada risk var' diyorlar. Risk olmayan ne var? Hocam 'ekonomi ve siyaset risktir' derdi. Öyleyse riski yendiğimi gün başarılı oluruz. Yüksek faize ben karşıyım. Yatırımcı kaçırıyor. Müteahhitlerimiz Kenya'ya önemli katkılar sağlar.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler