YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Kendi çirkinliğinizin içinde boğulacaksınız!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletle, milletin değerleriyle, tarihiyle, kültürüyle ve milletin temsilcileriyle kavga etmekten vazgeçmezseniz kendi çirkinliğinizin içinde boğulup gideceksiniz" dedi.
Erdoğan: Kendi çirkinliğinizin içinde boğulacaksınız!
22 Haziran 2016 / 19:33 Güncelleme: 22 Haziran 2016 / 20:06

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

ÜNİVERSİTELERİ HALLEDEMEDİLER, LİSELERE İNDİLER

Dün yine birileri güya bize ihtar vermek için bildiri yayınlamışlar. Bakıyorsunuz, kendi milletine söven sözde profesörü, terör örgütüne militanlık eden sözde akademisyenleri, gazetecileri savunuyorlar.

Ben buradaki profesörlerimizi, doçentlerimizi, hocalarımı tenzih ederim ama içimizdeki, çuvalın içindeki çürükleri de herhalde görmeyi, onları ifade etmeyi zannediyorum hakkımız olarak görebiliriz.

Paralel ihanet çetesinin pençesindeki üniversitelere kayyum atanmasına karşı çıkıyorlar, üniversitelerle yetinmeyip liseleri kaşıyorlar. Orayı halledemediler, şimdi liselere indiler.

KENDİ ÇİRKİNLİĞİNİZİN İÇİNDE BOĞULACAKSINIZ

Hem ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanına her türlü hakareti edeceksiniz hem de korkudan bahsedeceksiniz. Bunlar kendi şerleriyle, kendi şirretlikleriyle, kendi karanlık ilişkileriyle milleti korkutmaya çalışıyorlar.

Kendilerine buradan diyorum ki boş atıp dolu tuttuğunuz günler geride kaldı. Artık bu milletin size de söylediklerinize de yayınladığınız bildirilere de itibarı yoktur. Milletle, milletin değerleriyle, tarihiyle, kültürüyle ve milletin temsilcileriyle kavga etmekten vazgeçmezseniz kendi çirkinliğinizin içinde boğulup gideceksiniz.

İLKLERİMİZİN ARASINA BEŞTEPE KÜLLİYESİ'Nİ İLAVE ETTİK

Ankara, cumhuriyetimizin başkenti olarak ilan edilmesine rağmen, Meclis ve çevresindeki sınırlı sayıda bina dışında, tarihimize ve kültürümüze katkı sağlayacak eserlerle donatılmamış bir şehirdir.

Bu kısırlığı aşmak için şehri Selçuklu ve Osmanlı mimarisini günümüz ihtiyaçlarıyla birleştirecek eserlerle donatmaya karar verdik. Cumhuriyet tarihindeki pek çok rekorumuzun, ilklerimizin arasına Beştepe Külliyesi'ni de ilave ederek, bunu başardığımıza inanıyorum.

BU MİLLETİN HİÇBİRİNİ KÜÇÜMSEYEMEZSİN!

Çıkmış bir tanesi kalkıyor diyor ki, bu muhtarların seçilmesini yanlış buluyorum, herkesin oyu geçerli olmamalıdır, milletin içinde de böyle tefrike gidenler var. Bunlar ne cins adamlar. Sen sanatçı olsan ne olur, profesör olsan ne olur, doçent olsan ne olur?  Önce millete saygı duyacaksın, saygı, bu milletin hiçbirini küçümseyemezsin!

SİZLER TÜRKİYE'NİN 2053 VE 2071 VİZYONUNU ŞEKİLLENDİRECEKSİNİZ

Bundan sonra kendi aldığınız kararlarla yüzleşmeye hazır olmanız gerekiyor. 

Benim sizlerden beklentim iş hayatınızda ülkenize olan sadakatinizi asla kaybetmemenizdir. Devir hayat boyu eğitimi sürdürme devridir. 

Eğitiminizi daha ileri taşıyarak Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için katkı vermek zorundasınız. cHepimiz aynı gemideyiz. 

Sizler Türkiye'nin 2053 ve 2071 vizyonunu şekillendirecek neslisiniz. Benim gözümden sizler Asım'ın neslisiniz.

BURASI ÖNCEDEN MEZBAHANEYDİ, KOKUDAN GEÇİLMEZDİ

Bu üniversite 6 yılda gerçekten örnek bir kurum haline geldi. Ecdadın kurduğu vakıfların büyük bölümü başlı başına üniversite olarak hizmet vermiştir. 

Beştepe'de inşaatı süren külliyemiz, camisiyle, kütüphanesiyle, sergi salonları olacak bir külliyedir. 

Bizim amacımız hiçbir zaman kamu kurumların o soğuk duruşunu yansıtacak bir kurum yapmak olmadı. Şu anda içinde bulunduğumuz yer de bir külliye. 

Burası önceden mezbahaneydi, kokularda geçilmezdi. Haliç de öyleydi. Belediye başkanlığı dönemimde adım atmak nasip oldu, aslına uygun olarak bu eser ortaya çıktı.

 

 // yörükoğlu
İyisi varsın uzun adam.Allah her daim yar ve yardımcınız olsun...
23 Haziran 2016 00:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler