YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Kapıları açar, hayırlı yolculuklar deriz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler'in Türkiye'ye çağrısına tepki göstererek, "Edirne'de sığınmacıları otobüslere bindirdik ondan sonra geri gönderdiler. Kusura bakmayın, o zaman biz de kapıları açarız 'Haydi hayırlı yolculuklar' deriz" dedi.
Erdoğan: Kapıları açar, hayırlı yolculuklar deriz
11 Şubat 2016 / 12:32 Güncelleme: 11 Şubat 2016 / 13:43

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜGİK Mali Genel Kurulu'nda konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

EY BİRLEŞMİŞ MİLLETLER, SEN NE İŞE YARIYORSUN

Bu göç akınının en büyük sebebi Rusya'nın ve Esed rejiminin başlattığı sivil halkı hedef alan saldırılarılarıdır.

Buna rağmen Birleşmiş Milletlerin, saldırıyı yapanlara karşı tedbir almak yerine, ülkemize çağrıda bulunması samimiyetsizliktir. Neymiş 'kapınızı açın, onları alın'. Peki ey Birleşmiş Milletler, sen ne işe yarıyorsun, senin görevin ne  Şu ana kadar 10 milyar dolara yakın bu mülteciler için para harcamış olan Türkiye'ye bu mülteciler için sen ne kadar destek verdin, 455 milyon dolar. Ayıptır, ayıp..

BİR YERE KADAR SABREDERİZ, SONRA GEREKENİ YAPARIZ

Bu Birleşmiş Milletler Teşkilatı bu iş için kurulmadı, 'kapıyı aç.' Dünyadaki diğer ülkelerin kabul ettiği mülteci sayısı ne kadar  Bazıları 100 tane almış, öbürü 300 tane 500 tane bin tane. Bizim alnımızda enayi yazmıyor kusura bakmayın.

Biz bir yere kadar sabır sabır sabır ondan sonra da gereği neyse bunu yaparız. Herhalde otobüsler, uçaklar boşuna durmuyor. Gereği neyse bundan sonra o yapılacak. Bu nasihati verenler, Birleşmiş Milletler'in diğer üyesi ülkelere de bir nasihat versinler de buradan çıkan bu mültecileri o ülkelere de gönderelim.

KAPILARI AÇAR, HAYIRLI YOLCULUKLAR DİLERİZ

Bize bir kereliğine vereceğiniz 3 milyar avro bütçemize değildir, nereyedir  Mültecileredir. Bunun, bu olaylar devam ettiği sürece devamı gerekir. Aksi takdirde biz şu ana kadar sizden para gelecek diye 9 milyar doları harcamadık. O bizim misafirperverliğimizin bir gereğiydi biz bunu yaptık. Bu bizi yıkmaz, bundan sonrada ayakta durmaya devam ederiz. Edirne'de sığınmacıları otobüslere bindirdik ondan sonra geri gönderdiler. Kusura bakmayın, o zaman biz de kapıları açarız 'Haydi hayırlı yolculuklar' deriz.

PYD'Yİ PKK'DAN AYRI GÖRMEYECEK KADAR GÖZLERİ KAPALI

PYD'yi PKK'dan ayrı görmeyecek kadar maalesef gözleri kapalı olanları görüyoruz. Kalkıp kendi uluslararası güvenlik elemanına Kobani'de plaket veriyorlar. Buna rağmen hala PYD'yi, YPG'yi 'terör örgütü değil' diye değerlendiriyorlar. Bütün bu gerçekler ortadayken Türkiye'ye uluslararası yükümlülüklerini hatırlatmak, açık söylüyorum iki yüzlülüktür.

YENİ ŞAFAK VE YENİ AKİT'E SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM

Bu sabah İstanbul'da iki gazetemizin Yeni Şafak ve Yeni Akit'in binalarına molotofkokteyli ve silahlı saldırıda bulunuldu. Hamdolsun can kaybı yok. Gazetelerimizin binalarında sadece maddi hasar meydana geldi. Saldırıları şiddetle kınıyor, her iki gazetemizin sahiplerine, yöneticilerine, çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

DÜNYAYI AYAĞA KALDIRANLARIN TAVIRLARINI DİKKATLE TAKİP EDECEĞİM

Geçmişte bir başka gazetemizin binasının girişindeki camları, silahlı saldırıyla molotofla falan değil arbede sırasında kırıldığı için dünyayı ayağa kaldıranların bu saldırılar karşısındaki tavırlarını dikkatle takip edeceğim. Bakalım buradaki tavır ne olacak, göreceğiz. Bu gazeteleri yayınlarını beğenmedikleri için kürsüden fırlatarak terör örgütüne hedef gösteren partinin mensuplarının da tutumunu yakından izleyeceğim.

FAİZLE ENFLASYON TERS ORANTILIDIR

Ben, faiz konusunda hassasım. Faizi, özellikle enflasyonun en önemli sebebi olarak görüyorum. Sebep netice ilişkisinde faiz sebeptir, enflasyon neticedir. Faizle enflasyon doğru orantılıdır, ters orantılı değildir. Eğer kim faizi yükseltmeyi savunuyorsa, o bu ülkede yatırımların düşmanıdır, istihdamın düşmanıdır. Bunu da açıkça söylüyorum...

2015'TE TÜRKİYE'NİN TÖKEZLEYECEĞİNİ UMANLAR HÜSRANA UĞRADI

2015'te Türkiye'nin tökezleyeceğini umanların bir kez daha hüsrana uğradığını görüyorum. Biliyorsunuz ben uzun yıllardır uluslararası değerlendirme kuruluşlarının Türkiye'ye verdikleri notlara, ülkemizle ilgili değerlendirmelere hep itiraz etmişimdir.

Bu değerlendirmelerin bir kısmı art niyetli olmakla birlikte bir kısmı da Türkiye'yi yeteri kadar tanımamanın bir sonucudur. Uluslararası bu tür kuruluşların kararları, açıklamaları bilimsel değildir, siyasidir.

 // Osmancakir
İki tarafdan acalim kapilari analarinkini görsünler reis ackapilari sali ver gitsin...
12 Şubat 2016 00:37
SEYYAH
 // HALİL İBRAHİM KOÇAK
Mültecileri Rusya ya gönderelim. Bu göçlerin nedeni putin dir. Olaylarla ilgisi olmayan kadın, çocuk ve yaşlı suriye halkının evleri, yuvaları rusya tarafından yıkılıyor.Sebebi batılı ülkeler ve rusya dır.Madem öyle, gönderelim göçmenleri. Onlar efelik yapacak orta doğuda, biz külfetini çekeceğiz öylemi? Cumhurbaşkanıma katılıyorum. Gayet yerinde söylüyor....
11 Şubat 2016 Perşembe 19:20
 // Fenerli
Zaten yapmamız gereken o açalım gitsinler...
11 Şubat 2016 17:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler