YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan kahkahaya boğdu
Erdoğan kahkahaya boğdu
28 Şubat 2011 20:50
Başbakan Erdoğan, Almanya'da Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmayla salondakileri kahkahaya boğdu.

Erdoğan: Erbakan’ın cenaze törenine katılmayı görev telakki ettim.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın cenaze törenine yetişebilmek için Almanya ve Belçika'da yarın gerçekleştirmeyi planladığı programları iptal ettiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-IHK) tarafından düzenlenen Türk Alman Ekonomi Buluşması adlı toplantıda konuştu. Erdoğan, "54. Hükümetin Başbakanı ve Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Hakk'a yürüyüşü sebebiyle cenaze törenine katılmayı kendim için görev telakki ettim. Cenaze merasimine yetişebilmek için yarın yapacağımız programları iptal ettik." dedi.
 Erdoğan'ın yarın Almanya ve Belçika'da programları vardı. Başbakan Erdoğan, cenaze törenine katılmak üzere bu gece Türkiye'ye dönecek.

 UYDUDAN DOLAŞTIĞI İÇİN GECİKMELİ GELİYOR

Başbakan Erdoğan, konuşmasının başında Hamburg eyaletinin Kadın ve Aileden Sorumlu Bakanı Aygül Özkan için, "Almanya'da yaşayan Türkler açısından, bir bakanın, hem de hanım bir bakanın burada olmuş olması ayrıca bir iftihar vesilesidir." dedi.

Başbakan Erdoğan, bu sözlerine yönelik alkışların gecikmeli gelmesi üzerine "Uydudan dolaşıp geldiği için tabii gecikmeli geliyor." ifadelerini kullandı.

 

 

 


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler