YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Erdoğan, kadınları dikizliyor" dedi ve...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 100 bin liralık tazminat davası açtı.
"Erdoğan, kadınları dikizliyor" dedi ve...
01 Kasım 2013 / 18:24 Güncelleme: 01 Kasım 2013 / 18:37

Başbakan Erdoğan, kendisine 'Dolmabahçe'den Kadıköy vapurunda gelen kadınları dikizliyor' diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 100 bin liralık tazminat davası açtı.

Başbakan'a yüklendi

29 Ekim'de Cumhuriyet kutlamaları esnasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan protokolde Kemal Kılıçdaroğlu'nun elini sıkmamış ve direk yerine geçmişti. İki lider arasında yaşanan gerginlik kameralara yansımıştı.

"Kadınları dikizliyor"

Burada yaşanan gerginiliği ardından bazı siyasi partiler ve Sivil Toplum kuruluşları ile Cumhuriyet mitingi düzenleyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan'a yüklenmişti. Kılıçdaroğlu Tandoğan Meydanı'ndaki mitingde Erdoğan için "Kadınların ne giyeceğine ve nasıl yürüyeceğine ve kaç çocuk doğuracağına karışıyor. Üstüne birde oturmuş Dolmabahçe'den Kadıköy'den gelen kadınları dikizliyor." ifadelerini kullanmıştı.

"Edep yahu"

Kılıçdaroğlu'nun bu söyleminin ardından Ak Parti kanadından cevap gecikmedi ve ilk olarak Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını "Ahlaksızca bir konuşma" olarak nitelendirmişti. Ardından Ak Parti Sözcüsü Cemil Çiçek'de bunlar ağza alınacak ifadeler mi? diye soru yönelterek "Edep Yahu" ile Kılıçdaroğlu'na göndermede bulunmuştu.

Cevap verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlediği toplantıda, Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün kullandığı 'Dolmabahçe'de oturup Kadıköy vapurundaki kadınları dikizliyor.' ifadesine cevap verdi.

"Böyle yaklaşım olur mu?"

Erdoğan, "Çok enteresan. Ben İstanbul'a başbakanlık ofisine gelirken, orada Beşiktaş iskelesinden vatandaşlarımız geçiyor. Her türlü giyim içerisinde olan var. Tasvip ederim etmem. Her birine saygı duyduğumu söylüyorum. Diyor ki oradan geçen bayanları dikizliyor diyor. Yahu böyle bir, yani böyle bir ahlak dışı yaklaşım olabilir mi? Böyle bir ifade olabilir mi? Ben ne söylüyorum o ne söylüyor." ifadelerini kullanmıştı.

Dün bu ifadeleri kullanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na tazminat davası açtı.

21:09
 // DÜNYANIN EN KEMALİST KEMAL'İ
Bu kadar mı düştünüz. Millet sizden siyaset bekliyor, siz ise kahvehane dedikodusu tarzı sözler sarf ediyorsunuz. Hani espri mahiyetinde söylese, tamam diyecez. Ama bu Kılıçtaroğlu, ciddi ciddi bunu söylemiş....
01 Kasım 2013 21:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler