YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: İzleme heyetini doğru bulmuyorum!
Cumurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna ziyareti öncesinde açıklama yaptı. Erdoğan İzleme Heyeti haberlerine yönelik, "Birilerini tatmin için bu işler yapılmaz. Bu işin yönetimi hükümette ise başlattığı işi devam ettirmelidir. Ben olumlu bakmıyorum" dedi.
Erdoğan: İzleme heyetini doğru bulmuyorum!
20 Mart 2015 / 09:37 Güncelleme: 20 Mart 2015 / 12:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Çözüm sürecine ilişkin izleme heyeti) Ben gazetelerden okuyorum. Yani böyle bir şeyden doğrusu benim bir haberim yok. Şunu da da çok açık net söyleyeyim. Bu olaya da ben olumlu bakmıyorum. Çünkü Başbakanlığım döneminde de 'Akil insanlar içerisinde de bir grubun gitmesine nasıl bakarsınız, değerlendirirsiniz' dedikleri zaman bunları doğru bulmadığımı, böyle bir şey düşünmediğimizi o zaman da söylemiştim. Aynı şeyi şimdi de söylüyorum. Bunlar doğru şeyler değil" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları,

- Tatar ve Ahıska Türkü kardeşlerimiz var. Büyük sürgün ve acılar yaşayan kardreşlerimiz yaşanan gerilimden çok ciddi bir şekilde etkileniyorlar. Türkiye olarak ilgili kurumlar aracılığı ile kardeşlerimizin durumunu takip ediyoruz.

- Kardeşlerimiz için neler yapacağımız konusunda fikir alışverişinde bulunacağız.

- İçinde bulunduğumuz coğrafya sancılı bir dönemden geçiyor. Ukrayna, Suriye, Yemen.... Biz bu süreçte komşuluk ve kardeşlik görevimiz neyse onu yapacağız. Ülkelerde yaşanan gelişmeleri anbean takip ediyoruz. Bölgesel ve ulusal tüm aktörlerle iletişim halindeyiz.

-Komşumuz Ukrayna ve halkının yanında durmaya devam edeceğiz. Bu konuları tefarruatlı bir şekilde değerlendireceğiz. Onları dinleyeceğiz.

- Biz Ukrayna'nın doğusunda yaşanan krize kalıcı çözümün barışla olacağına inanıyoruz.

- 12 Şubat paketini bu konuda önemsiyoruz. Biz elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Ziyaretimizin Ukrayna ve Kırım'daki kardeşlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

- (IŞİD konusu) Bizim ülkemizde yakalanan yabancıları iade etmeye devam edeceğiz. 12 bin 520 kişiye ülkeye giriş yasağı getirildi, 1170 kişi de iade edildi. Türkiye bu konuda üzerine düşeni yapıyor.

- Tunus'ta yaşanan büyük bir katliam ve cinayettir

- (İzlemeye heyeti ve çözüm süreci) Ben gazetelerden okuyorum. Benim haberim yok. Ben olumlu bakmıyorum. Bunlar doğru şeyler değil. 

- Geçmişte dağa çeşitli roman yazarları gitmişti, ne netice alındı? Yeni romanlar mı yazdırılacak? Bunlara gerek yok

- Birilerini tatmin için bu işler yapılmaz. Bu işin yönetimi hükümette ise başlattığı işi devam ettirmelidir.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler