YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: İslam terörle yan yana zikredilemez
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "İslam’ı terörle kimse yanyana zikredemez. DAEŞ’in yakından uzaktan İslam ile alakası yoktur. İslam’a zarar vermektedir. İslam düşmanı bir örgüttür" dedi.
Erdoğan: İslam terörle yan yana zikredilemez
01 Şubat 2016 / 22:19 Güncelleme: 01 Şubat 2016 / 23:01

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika ve Karayipler Ekonomi Komisyonu'nda konuştu.

DAEŞ'İN İSLAM İLE ALAKASI YOKTUR

PKK, PYD, DEAŞ, DHKP-C ile aynı şekilde mücadele ediyoruz, aynı tutumu başka ülkelerden de bekliyoruz. İslam’ı terörle kimse yanyana zikredemez. DAEŞ’in yakından uzaktan İslam ile alakası yoktur. İslam’a zarar vermektedir. İslam düşmanı bir örgüttür.

TERÖRLE MÜCADELE

Küresel barış ve istikrarın sağlanmasının önündeki en önemli etken terör olaylarıdır. 35 yıllık bir tecrübeye sahibiz. Terörizmle mücadele ancak uluslararası samimi bir işbirliği ile başarıya ulaşacağını deneyimlerimizle öğrendik.

Bugüne kadar üzerimize düşenleri, biz yaptık. Avrupa'nın bir ülkesinde bir terör eylemi olduğunda dünya ayağa kalkıyorda, Türkye'nin Ankara'sında, Gaziantep'inde bir terör olayı olduğunda neden seyrediyor. Terör örgütünün bir tanesi iyi bir tanesi kötü diyemezsiniz.

DÜZENSİZ GÖÇ HAREKETLERİ CİDDİ HAREKETLER GEREKTİRİYOR

Düzensiz göç hareketleri, çok ciddi hareket gerektiriyor. Biz bu çalışmaların içerisindeyiz.
Sadece 2015 yılında denizlerde boğulmaktan kurtarıp ülkemize getirdiğimiz sığınmacı sayısı 90 bindir. Ama bazıları onları öldürmek için botlarını delmektedir.

SIĞINMACILAR KONUSUNDA ÇALIŞMALARIMIZA DESTEK VERMELİLER

Uluslararası kamuoyundan beklentimiz sığınmacılar konusundaki çalışmalarımıza destek vermeleri.
Türkiye insanı yardımlar konusunsda ciddi bir geleneğe sahiptir. Bugün de aynı hassasiyetin içerisinde dünyanın dört bir yanında insanı yardım çalışmaları yürütüyoruz.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler