YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor
Haliç Ödül Törenine katılan Erdoğan, "İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor. Müslümanların kavgasının yegane kazananı silah tüccarlarıdır. Müslümanlar birbiriyle uğraşırken aradan sıyrılan terör örgütleridir" dedi.
Erdoğan: İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor
16 Aralık 2017 / 13:20 Güncelleme: 16 Aralık 2017 / 16:54

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki Meridyen Derneği 7. Hadis ve Siret Araştırmaları Ödül Töreninde İslam dünyası için önemli uyarıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

Titiz bir çalışmanın neticesin de ödül almaya hak kazanan bütün hocalarımızı öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyorum...

Hadis veri tabanı projesi, internet üzerinden sahh bilgi kaynaklarına ulaşmak için hazırlanan bir projedir. Türkiye'de ilk olan bu projenn hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Peygamberimizin hayatı yani Siyer-i Nebi bir nevi Kuran-ı Kerim'in tefsiridir. Kim ve ne adına olursa olsun Müslümanların dini ile olan bağını koparmaya çalışan her türlü teşebbüs Gayrı İslamidir. Müslümanın hayatından Peygamber efendimizi çıkarmaya çalışan kirli tezgah kimi zaman fikir özgürlüğü adına karikatürlerle yapılıyor kimi zamanda uydurma hadislerle yapılıyor. Son dönemde gerek ülkemizde gerek yurt dışında bu tür hadsizliklerin daha çok gündeme gelmesi asla tesadüf değildir.

"MÜSLÜMANLAR BİRBİRİYLE UĞRAŞIRKEN ARADAN SIYRILAN TERÖR ÖRGÜTLERİDİR."

Bölgemiz son dönemde oldukça sancılı dönemden geçiyor. Krizleri aşmaya çalışıyoruz. Biz bu gayretler içerisindeyken günümüzün neron'ları yeni ateşler yakmış. Tam Suriye mesafe kaydettik derken, kucağımızda Kudüs meselesini buluyoruz. Amaç müslümanların enerjilerini ve kaynaklarını iç çatışmalarla tüketmektir.

İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor. Müslümanların kavgasının yegane kazananı silah tüccarlarıdır. Bugün İsrail ve ABD yönetimi böyle davranıyorsa bunun nedeni Müslümanların bu halidir. İslam dünyası bu derece bölünmüş olmasa hiçbir güç Müslümanların haremi şerifine el uzatamaz. Müslümanlar birbiriyle uğraşırken aradan sıyrılan terör örgütleridir.

İslam İşbiriği Teşkilatı'nın İstanbul zirvesinde Kudüs'ü Filistin devletinin işgal altındaki başkenti olarak ilan edilmesi tarihi bir duruştur. Şer gibi duran bu durumu hayra tebdil edeceğimize inanıyorum. Çarşamba günü yapılan zirve Müslümanların istediği zaman neler yapabileceğini dünyaya göstermiştir. İnşallah Rabbimin yardımı ve ümmetin dayanışması ile bu süreci başarı ile atlatacağımıza inanıyorum.

Haberin videosu için tıklayınız...

Belki bir kısım insanlar - 2
 // Rasim DUMAN
Kahraman Cumhurbaşkanımız'ın her beyânâtı, muhteşem bir hitâbedir. Şu hâberde metni bulunan hitâbenin, bilhâssa son iki patagrafına dikkatinizi çekmek isterim. Mes'elenin "hülâsâsı" bu son iki paragrafta ve gayet vecîz bir şekilde ifâde edilmiş. Mâmâafih, asla ye's ve ümitsizlik yok. Kahraman Reisimiz'in de işâret buyurdukları gibi, şer hayr'a tebeddül ecektir ve ediyor inşallah. Cenâb-ı ALLAH (C.C.) onların kurduğu tuzakları, başlarına geçiriyor inşallah. VENEZUELLA Devlet Başkanı'nın bile, İİT toplantısına iştirak etmesi, son derece dikkate alınması gereken bir hâdisedir. Stratejik düşünenler için, çok şey ifâde ediyor. Çok güzel şeyler olacak inşallah....
16 Aralık 2017 Cumartesi 21:48
Belki bir kısım insanlar
 // Rasim DUMAN
benim, Kahraman Cumhurbaşkanımız'a karşı hissettiğim sevgi, hürmet, muhâbbet, itâat ve sadâkati, "mübâlâğalı" ve hatta "fanatikçe" bulabilirler ; amma insâf ve adâlet ile, ve son 110 senelik târihimizi de dikkate alarak, bir daha düşünsünler. Bu millet hangi hâzin mâcerâlardan, karanlıklardan, acılardan geçerek bugünlere geldi. Adnan MENDERES'ler, Turgut ÖZAL'lar, Necmettin ERBAKAN'lar, Recep Tâyyip ERDOĞAN'lar, Rabbimizin bize "çok büyük" ni'metleri, lütûfları ve ihsânlarıdır. Bu güzel ve güzide insanlar, Ümmet'in "kabûl edilmiş" ve tecessüm etmiş dualarıdır. Muhterem Devlet BAHÇELİ'yi de bu meyânda zikredelim ve hakkını yemiş olmayalım....
16 Aralık 2017 Cumartesi 21:39
doğruluk
 // Vira Bismillâh
Sn. H. Dilaver bir kaç gündür yoksun, yokluğun hemen belli oldu. hoşgeldin. Sn. Devlet Başkanı R. T. Erdoğan sanki bizim içimizden geçenleri okuyor. İslâm dünyasına terör örgütlerini musallat et ve diğer taraftan köşeyi dön. O uyuşuk müslümanlar da birbirini yesin. ey müslümanlar kış uykusuna devam edin. bir gün uyandığınızda bize ne oldu dersiniz ama diyecek akıl, diyecek beden, hatta diyecek iman kaldı ise....
16 Aralık 2017 15:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler