YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan IŞİD'in elindeki Türk sayısını açıkladı
Başbakan Erdoğan, Trabzon'da toplu açılış töreninde konuştu. IŞİD'in elinde 100 kadar vatandaşımız var diyen Erdoğan, yazılı basına da süreç içerisindeki tahrik dolu bazı yayınlardan dolayı sitemde bulundu.
Erdoğan IŞİD'in elindeki Türk sayısını açıkladı
15 Haziran 2014 / 17:51 Güncelleme: 15 Haziran 2014 / 18:28

Başbakan Erdoğan, "Biz bu millete, bu topraklara sevdalıyız. Bu oyuna gelmeyeceğiz, bu tuzağa düşmeyeceğiz. CHP, MHP ve HDP'nin ürettiği gerilim siyasetine, nefret diline asla prim vermeyeceğiz. Biz büyük devletiz. Büyük devlet olarak bayrağa saldıranlara gerekeni yapacağız. Milletim sağduyulu, vakur olsun. Bu partilerin nemalanma tuzağına düşmesin" dedi.

"O bayrağa saldıran hain vurulsaydı..."

Başbakan Erdoğan, "O bayrağa saldıran hain vurulsaydı doğu ve güneydoğuda o hainin cesedi üzerinden yeni bir tahrik kampanyası başlatılacaktı. Eğer vurulmayıp eylemini tamamlasaydı, bu kez de diğer bölgelerimizde tahrikler başlayacaktı. O hain vurulmadı, ikinci senaryoyu devreye aldılar. Bayrak istismarına başladılar. Şehirlerimizde gençleri sokağa dökmek, üniversitelerde gençlerimizi birbirine düşürmek için tahrikler başlatıldı" dedi

IŞİD'in elinde kaç Türk var?

Başbakan Erdoğan, "Yazılı görsel medyaya sesleniyorum: Allah aşkına şu anda yaklaşık 100 kadar vatandaşımız IŞİD unsurlarının elinde. Biz bunları sağ salim kutarmanın gayreti içerisindeyken siz tahrik etmek suretiyle ne elde etmeye gayret ediyorsunuz  Lütfen, yazılı görsel medyadan bir şeyi rica ediyorum: Şu süreci tahrik ederek değil lütfen yazmadan, çizmeden fazla da konuşmadan takip etmenizi istiyoruz. Zira bu tahrikler karşı tarafta lehe değil aleyhte gelişmelere neden oluyor" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları,

- Trabzon'da bugün açacağımız 21 tesisin toplam tutarı 104 trilyonu aşıyor.

- Yaptıklarımızın daha fazlasını yaparak Trabzon'u büyütmeye, geliştirmeye devam edeceğiz

- Bu kardeşinize, partinize sahip çıktığınız için her birinize tek tek teşekkür ediyorum. 81 il arasında 30 Mart'ta en yüksek oy oranına Rize'de ulaştık.

- Ama Trabzon geri kalmadı. Yüzde 83 oy oranıyla Hayrat ilçesi birinci oldu. İller arasında rekor Rize'nin, ilçeler arasında rekor Trabzon Hayrat'ın. TOKİ eliyle Araklı'da başlattığımız 192 adet konutu da resmen hak sahiplerine teslim ediyoruz.

- Zigana Dağı'na yapacağımız 12 kilometrelik çift tüp geçitli tünelin projesi hazır. Önümüzdeki aylarda ihalesi yapılacak.

- Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde 200 yataklı çocuk hastanesi yapıyoruz

- Şu anda 100 kadar vatandaşımız IŞİD'in elinde. Biz bunları kurtarmanın peşindeyken siz neyin peşindesiniz

- Biz tüm birimnlerimzle an be an takip ederken yazılı medyadaki gelişmeler engel oluyor. Yazılı görsel medyaya sesleniyorum: Allah aşkına şu anda yaklaşık 100 kadar vatandaşımız IŞİD unsurlarının elinde.

- Biz muhalefetin dar anlayışına rağmen, Türkiye'yi büyütmeye devam ediyoruz.

- Diyarbakır'da bayrağımıza alçakça bir saldırı düzenlendi, şimdi onu istismar etmenin peşindeler. Bayrağımızın indirilmesine sebebp olanlardan hesabını soracağız.

- O bayrağı indiren hain vurulsaydı, Doğu ve Güneydoğu'da o hainin üzerinden provokasyonlar başlayacaktı. Şimdi ikinci senaryo olan bayrak istismarına başladılar.

- Artık kendi helikopterimizi üretir hale geldik.

- Bizde siyasi Türkçülük, siyasi Kürtçülük yok; bizde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı var

- Şehirlerimizde gençlerimizi sokağa dökmek için tahrikler başlatıldı. Niye? Çünkü bunların her zaman bayrak derdi yok. Ama bizim var.

- Muhalefet çatı aday için dolaşıyor ama bunların temeli yok. Temeli olmayanın çatısı olur mu?

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler