YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "İran ve terörist gruplar Yemen'den çekilmeli"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yemen'de gelişen olaylara ilişkin "İran ve terörist gruplar Yemen'den çekilmeli" dedi. Erdoğan Husi karşıtı operasyona lojistik destek verilebileceğini söyledi.
Erdoğan: "İran ve terörist gruplar Yemen'den çekilmeli"
26 Mart 2015 / 23:44 Güncelleme: 27 Mart 2015 / 06:23

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yemen'de gelişen olaylara ilişkin "İran ve terörist gruplar Yemen'den çekilmeli" dedi. Erdoğan "İran, Musul'da IŞİD'in yerini almamalı. Husi karşıtı operasyona lojistik destek verebiliriz" açıklamasını yaptı.

Yemen operasyonu

İran destekli Şii Husiler, Taiz ve Aden'i alması üzerine Suud Krallığı, Yemen'de askeri operasyon başlattı. Aralarında 10 ülkenin bulunduğu Körfez ülkeleri de hava kuvvetlerine destek veriyor. 100 savaş uçağının başlattığı operasyonda kamplar bombalanıyor. Husiler Aden yakınlarındaki üsden çekildi.

Operasyon, Şii Husilerin Aden'e gelmesinin ardından başladı. ABD Başkanı Barack Obama, Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi önderliğindeki askeri operasyonlara lojistik ve istihbarat desteği tedariki emrini verdi. Yemen'deki askeri operasyonlarda, askeri ve istihbat desteğini koordine etmek için ABD ile Suudi Arabistan "Ortak Plan Hücresi" oluşturdu.

19:48
 // mustafa
ortadoğu karışıklığını, İslam birligini engellemek için kullanıyorlardı. şimdi daha geniş düsünüyorlar:
karışık arabistan.
birleşik arap emirlikleri işin içine girerse, roketsana yaptırdığı roketleri dener....
26 Mart 2015 19:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler