YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: İplerinin nerede olduğu belli
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP'li vekillerin dokunulmazlık görüşmelerinden terör örgütünün marşını söyleyerek ayrılmasına tepki göstererek, "O milletvekillerinin iplerinin nereye uzandığı malumdur" dedi.
Erdoğan: İplerinin nerede olduğu belli
04 Mayıs 2016 / 14:02 Güncelleme: 04 Mayıs 2016 / 14:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25. muhtarlar toplantısında konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

O VEKİLLERİN İPLERİNİN NEREYE UZANDIĞI MALUMDUR

Dokunulmazlık görüşmelerinden terör örgütünün marşını söyleyerek çıkan sözüm ona milletvekillerinin de onları birer kahraman edasıyla haberlerine taşıyan medya kuruluşlarının da iplerinin nereye uzandığı malumdur.

Parlamentoda, sözde milletvekilleri olarak oturumları ne hale getirdiklerini izlediniz. Komisyonda ne yaptıklarını izlediniz. Sıraların üzerinden nasıl atladıklarını gördünüz. Oraları işgal kuvvetleri gibi işgal etmeye, bu tür eylemler yapma girişiminde bulundular.

Komisyon başkanı isteseydi, oraya ne medyayı ne de danışmanları sokardı. Sadece komisyon üyeleriyle bu toplantıları yapabilirdi. Ama onlara özgürlük adına böyle bir alan açtı. Onlar maalesef kendilerine verilen bu fırsatı kalkıp da usulüne uygun şekilde kullanmadılar.

Bu millete gerçekten çok çok üzüntü verecek bir tabloyu orada sergilediler. Bu millet buna layık değil. Bu millet bu tür görüntülere layık değil. Bunlar da bu milletin temsilcisi olmaya layık değil.

DAİŞ EN BÜYÜK ZAİYATI KİLİS'E OPERASYONLARINDA ÖDEMİŞTİR

Türkiye'nin topraklarına ve vatandaşlarına yönelik hiçbir saldırıyı, şunu iyi biliniz ki karşılıksız bırakmadık, bırakmayacağız. DAİŞ, en büyük zayiatı Kilis'e yaptığı bu tür operasyonlarda ödemiştir ve buna devam ederse onlar daha çok zayiat verecektir. Terör örgütlerinin ülkemize yönelik tacizlerinin gerisindeki niyetleri biz çok iyi biliyoruz. Şundan emin olunuz, başaramayacaklar.

UÇAK GEMİSİNİN İNŞASINA ANCAK BUGÜN BAŞLAYABİLDİK

Geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul'da uçak gemisinin inşasına katıldım. Biz bu geminin inşasına ancak bugün başlaya bildik. Nice kahraman sanayicilerin, işadamlarının teşebbüsleri engellenmiş, akamete uğratılmıştır.

Biz 2003 yılında Başbakanlık görevini devraldığımızda Türkiye'nin dışa bağımlılığı yüzde 80'di. 

Kıbrıs çıkarmasında yaşadığımız sorunlara rağmen bu konuda ciddi bir çalışma yapılmadığını görüyoruz. Bu alana ciddi kaynak ayırdık. Projelerin hayata geçirilmesi ve özel sektörün teşvik edilmesine çalıştık. Bu alana kaynak ayrılmasıyla en yararlı yatırımı yaptığımızı görüyorum. 

HÜRKUŞ'UN TESTLERİ TAMAMLANDI, SERİ ÜRETİME GEÇİLİYOR

Atak helikopterlerimiz semalarımızda uçuyor, Altay tankı üretimine başlamak üzere, MİLGEM projesiyle iki gemimiz denizlerde. Hürkuş uçağının testleri tamamlandı, seri üretime geçiliyor.

Kendi milli piyade tüfeğimizi ürettik. Roket, füze konularında oldukça ileri bir konuma ulaştık. Şu anda testler başladı, silahlı insansız hava aracını da özel sektörümüz üretiyor. 

Bu alanda yapılan o kadar çok çalışma var ki üzerinde konuşmaya kalksak günler yetmez. Bu gayretlerimiz sayesinde savunma sanayisinde dışa bağımlılığımızı yüzde 40'a indirdik. Hedef adeta sıfırlamak. Bağımlılıktan kurtulduğunuz anda caydırıcı olursunuz. 

KENDİ İŞİMİZİ YAPTIĞIMIZ YERLERDE BAŞARILI OLDUK

Türkiye kendi sorununu kendi çözmelidir. Hangi işi başkasına havale ettiysek ayağımıza bağ olmuştur. Kut'ül Amare'nin 100'üncü yıldönümüydü. Bu zaferin üzerinde durulması gereken pek çok yön vardır. Osmanlı ordusu Balkan hezimetinden sonra toparlamasını tahkim etmiştir.

Böyle olmasaydı 1. Dünya Savaşı'ndaki zaferlerimizin hiçbirini kazanamazdık. Biz de kendi işimizi kendimiz yaptığımız yerlerde başarılı olduk, başkalarına verdiğimiz yerlerde başarısız olduk. 

IMF ÇETESİNİ BİR KENARA BIRAKARAK KENDİ MODELİMİZİ UYGULADIK

Biz tarihimizden ibret alıyor ve eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Bunun için terörle mücadelemizi kendimiz yürütüyoruz. Bölge sorunların çözümünde kendi inisiyatiflerimizi ortaya koyuyoruz. 

Ekonomide IMF çetesini bir kenara bırakıp kendi modelimizi uygulamaya koyduk. Birçok alanda diğer ülkelerle ortak hareket etmemiz gereken noktalar olduğunu unutmuş değiliz. Müttefiklerimizle ilişkilerimizi gözetiyoruz. 

NESLİMİZE TÜM TARİHİMİZİ UNUTTURMAYACAĞIZ

Hiç şüphgesiz Kut'ül Amare'nin üzerinden geçen 1 asra rağmen işgal kuvvetlerinin İstanbul'da astıkları "Kut'u unutma" tabelasını hafızalarında hala muhafaza edenler var. 

İşte biz bu işleri onlara rağmen yapıyoruz. Onlar nasıl Kut'u unutmadıysa, bizde neslimize tüm tarihimizi unutturmamak için daha çok çalışacağız. Elde ettiğimiz her başarı bizi tarihe gömmek isteyenlere en büyük cevabımızdır. 

BİZ GÖÇEBE KABİLESİ DEĞİLİZ

Bizim devlet geleneği olarak, 2200 yılı aşkın bir geçmişimiz var. Biz göçebe kabilesi değiliz. Biz devletler kurmuş, tarihi böyle yazmış bir milletiz. İnancımızın 1400 yıllık birikiminin bugünkü varisleriyiz. Bizim en büyük meselemiz bu şanlı geçmişi yeni nesillere en iyi şekilde öğretememektir. 

En büyük sıkıntımız bu. Nesille bundan dolayı o heyecanı yakalayamadı. Geçmişimizi bilmeyince, önümüze çıkarılan meseleler karşısında ne yapacağımızı bilemiyoruz.

KARŞIMIZDAKİ TERÖR ÖRGÜTÜ SADECE ELİ SİLAHLI 5-10 BİN MİLİTANDAN OLUŞMUYOR

Terör eylemleri, canlı bomba saldırıları, paralel devlet yapılanması ihanetleri bunlardan biridir. Türkiye için bunlar olağanüstü meseleler değildir. 

Karşımızdaki terör örgütü sadece eli silahlı 5-10 bin militandan oluşmuyor. Bu örgütü yaşatan arkasındaki karanlık destektir. Paralel yapı yıllarca sırtından beslendiği bu millete ihanet ederek başka devletlerin operasyon aletine dönmüştür. 

 // Ahmet Turan
O vekillerin maaşını hala hükümet ödüyor,fakirin cebinden keserek....
04 Mayıs 2016 19:29
 // atak
Allah razı olsun reis,tercuman oluyorsun bizlere.sende olmasan kim bilir ne yapar bu gavurlar bize...
04 Mayıs 2016 18:17
senin gibi kablo tvnin....
 // aslan
kablosuz tv ve internet abonesiyim c.başkanımız konuşurken bağlantı gitti ne tv ne internet var. 40 dk sonra geldi buradan KABLO TVyi PROTESTO EDİYORUM BU İLK DEĞİL DAHA ÖNCE DE AYNISINI YAPTILAR ALÇAKLIK BU ALÇAKLIK......
04 Mayıs 2016 Çarşamba 14:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler