YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: İlker Bağbuğ haklıydı!
İlker Başbuğ ile arasında geçen diyaloğu anlatan Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan, Paralel payıyla ilgili Başbuğ'un kendisine "bugün bize yarın size" dediğini söyledi.
Erdoğan: İlker Bağbuğ haklıydı!
28 Temmuz 2014 / 09:25 Güncelleme: 28 Temmuz 2014 / 09:31

Diyarbakır mitingi sonrası uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, İlker Başbuğ ile arasında geçen diyaloğu anlattı.

İşte Erdoğan'ın gazeteciler ile yaptığı o kısa röportaj;

Başbuğ'un dediği hakikaten oldu

- Irkçı Prensilvanya dediniz, operasyon nasıl gidiyor? Bir de İlker Başbuğ’un askeri davalar sürecinde sizinle konuştuğuna dair sözleri var...

Şimdi İlker Paşa’nın görevde olduğu sürede bana söylediği bir sözü vardı. Onu ben burada söyleyeyim. O da şuydu “Bugün bize yarın size!” demişti. O zaman tabii daha Genelkurmay Başkanıydı. Toplamalar malum başlamıştı. Ben de tabii o zaman demiştim ki, şeyleri bunları bile yapıyorlar demiştim herhalde yargı. Ama tabii bilesiniz ki biz elimizden geleni bu noktada ardına koymayız. Ve hakikaten dediği oldu.

Ve bazı herhalde onlarda kendilerine göre sinyaller alıyorlardı ki bu endişeyi taşıyorlardı. Sonra ne oldu. Bu işte Hakan Fidan meselesi çıktı. Şimdi Hakan beyde patlak veren konu sıradan bir olay değildi. Hatta içeri girdiklerinde falan da bizim gönderdiğimiz insan hakları komisyonu üyelerine de işte “Hakan Beye sahip çıktığı kadar bize sahip çıkmadı” gibi bir ifade kullanıldı.

E şimdi tabii Hakan ile onların konumu çok farklı. TSK mensuplarının bu noktadaki beklentileriyle sivildekinin beklentisi farklı. Şimdi benim sivildekine çok rahat müdahele etmem mümkün. Ama bizim asker şuna alışmamış, sivilin kendilerine müdahale etmesine alışmamış. O demokratik diyalogu da bu şekilde hala oluşturmamış.

İlker Paşa'nın tespiti manidar

Şimdi şu paralel yapı meselesini gündeme getiriyoruz,  bu varlığın olduğunu artık görmeleri lazım. Bu olaylardan sonra İlker Paşa’nın o tespiti manidardır. Bugün bize yarın size!

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler