YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: İlk kez açıklıyorum...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da Esentepe Parkı'nın açılışında konuştu. Erdoğan konuşmasına, Aydın Doğan'la ilgili bir konuşmasını da ilk kez açıkladı.
Erdoğan: İlk kez açıklıyorum...
19 Mayıs 2015 / 23:20 Güncelleme: 20 Mayıs 2015 / 08:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi ey Doğan, niye rahatsız oldun  Sen değil misin '411 el kaosa kalktı'  Sen değil misin benim seçilme hakkım elimden alındığı zaman 'muhtar bile olamaz' diye başlık atan  Bütün köşe yazarlarınla bize saldırdığın o günleri unutacağımızı mı zannediyorsun  Cumhurbaşkanı oldum, yine aynı şekilde devam ediyorsun. Milletin verdiği oya saygın yok" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından önemli başlıklar;

Hakkın olmayanı alamazsın

Bak Doğan, ben sana şunu söyleyeyim. Bana gelip, şu anda ekranları başında bizi izleyenler, tüm milletime bunu anlatıyorum. Bugüne kadar hiçbir yerde söylemedim, bundan sonra söyleyeceğim. Bu, çok hassas bir konu. Bana gelip sizin döneminizde '1'e 5 kazandım' diyen sen değil misin  Bana gelip, İstanbul Conrad Otel'de, aynen şu ifadeler: 'Ben, Sayın Demirel'le de çalıştım. Ben, Tansu Hanım'la da çalıştım. Özal'la da çalıştım. Sayın Özal, medyayla da olmaz, onsuz olmaz, bana bunu söyledi. Tansu Hanım, zaten bizlerle baş edemedi.' Bunları anlatınca ben, kendisine o zaman şunu söyledim: 'Aydın Bey, ben doğma büyüme Kasımpaşalıyım. Şunu bilmeni isterim. Bizim Rabbimize verilecek bir borcumuz var, can borcumuz. Onun vakti saati, onda bellidir ama şunu bilmeni isterim. Hakkın olanı her zaman alırsın ama hakkın olmayanı bizden öncekilerden aldığın gibi bizden alamazsın. Bunu bilmen lazım.' Ben, bunu söyledim.

Kılıçdaroğlu'na sert sözler

Biz, nezaketimizden ona genel başkan dedik, diyoruz ama o bu makama geldikten sonra. Daha önce ben, buna biliyorsunuz hep genel müdür derdim. Çünkü genel müdürlükten terfi edemedi. Kendisi milletin gözünde, ömrünün sonuna kadar SSK'yı batıran, SSK'daki rezil yönetimiyle millete hayatı zehir eden, kasetle koltuğa oturan genel müdür olarak kalacak.

Silah ve şiddet sizin işiniz

Bunlar, bir vahşetin tahrikçisi, müsebbibi olarak ortaya çıkmışlar, utanmadan, sıkılmadan parti binalarına yapılan saldırı için bizi suçluyorlar. Silah, sizin işiniz. Bomba, sizin işiniz. Şiddet, sizin işiniz. Yakıp yıkmak, sizin işiniz. Biz, hayatımız boyunca sadece ve sadece siyasetin meşru araçlarını kullandık. Siz dağa da gider gelirsiniz, dağ ile iyi anlaşırsınız. Dağdan da tehditler gelir. Ne olacak? Bu tehditlerle mi bir yere varacağınızı zannediyorsunuz  Biz, insanları yaşatmak için mücadele verdik. Çözüm Sürecini bunun için başlattık.

 // adem
Seninle gurur duyuyoruz sayin cumur baskanim...
19 Mayıs 2015 22:27
 // Alperen
Milletin adamı seninle gurur duyuyoruz. Ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır....
19 Mayıs 2015 20:40
Alkis!!!
 // Elnur Azeri
Allah seni bizlere bagislasin insaallah!!!Amin!!!...
19 Mayıs 2015 20:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler