YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan ile Koç arasında buzları eriten kare
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'ndeki Ford Otosan'ın yeni Courier araçlarının üretim bandına alınması ve yeni ek tesisin açılış törenine katıldı.
Erdoğan ile Koç arasında buzları eriten kare
22 Mayıs 2014 / 20:10 Güncelleme: 23 Mayıs 2014 / 08:58

Ford Otosan'un dört yılda 1.6 milyar dolara ulaşan yatırım hamlesinde 375 milyon Euro'luk pay alan yeni ticari aracı Courier, Türkiye ile aynı anda dünya yollarına çıktı.

Tourneo Courier ve Transit Courier'in üretilip dünyaya ihraç edeceği Ford Otosan'ın Yeniköy fabrikası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla resmen açıldı.

Olağanüstü güvenlik önlemleri

Olağanüstü güvenlik önlemlerinin göze çarptığı açılışa Koç Grubu'nun üst düzey yöneticilerinin yanı sıra, Ford'un Dünya Başkanı Bild Henry Ford Jr. da katıldı.
Rahmi Koç, Mustafa Koç, Ali Koç ve Semahat Arsel açılışa katılan aile üyeleri oldu. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gümrük ve Ticaret Bakını Hayati Yazıcı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık katılımcılar arasında yerlerini aldı.

Gezi ve 17 Aralık olayları sonrasında Koç grubuna çok sert eleştirilerde bulunan Başbakan Erdoğan'ın Rahmi Koç ile samimi konuşmaları ise dikkatlerden kaçmadı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler