YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, idam sloganlarına bakın nasıl yanıt verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yenikapı'da, vatandaşların "idam isteriz" sloganlarına, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olduğuna göre, sizler de idam talebinde bulunduğunuza göre, bunun kararını verecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir" şeklinde cevap ver
Erdoğan, idam sloganlarına bakın nasıl yanıt verdi
07 Ağustos 2016 / 21:25 Güncelleme: 07 Ağustos 2016 / 21:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı'daki mitingde konuşma gerçekleştirdiği sırada vatandaşlar tarafından "idam isteriz" diye slogan atılması üzerine, "Meclis'ten gelen böyle bir kararı, ben peşinen ifade ediyorum, onarım" dedi.

MECLİS'TEN İDAM KARARI GELİRSE ONARIM

Şu anda, siyasi partilerimizin genel başkanları burada. Sizin zaten talebinizi biliyorlar. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olduğuna göre, sizler de idam talebinde bulunduğunuza göre, bunun kararını verecek olan merci, Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir.

Meclisimiz böyle bir kararı verdikten sonra, atılacak adım bellidir. Onamaksa, Meclis'ten gelen böyle bir kararı, ben peşinen ifade ediyorum, onarım.

Bu millet, egemenlik kayıtsız şartsız milletin olduğuna göre, eğer böyle bir kararı veriyorsa öyle zannediyorum ki siyasi partiler de bu karara uyacaktır.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler