YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "İdam kararı çıkarsa imzamı atarım"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "TBMM'den idam cezası kararı çıkarsa altına imzamı atarım" dedi.
Erdoğan: "İdam kararı çıkarsa imzamı atarım"
18 Temmuz 2016 / 23:50 Güncelleme: 19 Temmuz 2016 / 09:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan CNN International'a verdiği mülakatta 'TBMM'den idam cezası kararı çıkarsa altına imzamı atarım. Burada bir vatana ihanet suçu var ve idam talebi hükümetimiz tarafından asla geri çevrilemez." dedi.

Marmaris'te 15 dakika daha kalsaydım öldürülecektim. An be an her şeyden haberim vardı. Atatürk Havalimanı'nda kontrol kulesinin kontrolünü ele geçirmişlerdi. Telefonda İstanbul'dan Emniyet Müdürü'ne, darbecilerin buradan boşaltılması emrini verdim.

Havalimanındaki darbecilerin temizlenmesini emrettim. Havada olduğumuz için bazı iletişimsizlikler oldu. Pilota ne kadar havada kalabileceğimizi sordum, 3-4 saat kalabileceğimizi söyledi.

F-16 uçaklarıyla ses hızının ötesinde uçuş yaptılar, biliyorsunuz bir sonik patlama oluşur ve bomba olarak algılanabilecek bir durumdur. Böyle bir ortamda oraya geçtik ve halkla oraya geldik. 

Bunlar dediğim gibi ne yazık ki asparagas ve yanlış yönlendirme, böyle bir şey planlanır mı? Bu kadar sivilin hayatını kaybetmesine göz yumulur mu? Bu insan vicdanına sığar mı?

İnsan böyle bir şey yapabilir mi? Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının böyle bir şeyi kabul etmeleri mümkün olabilir mi? Çok açık bir şekilde söylüyorum, bugüne kadar silahsız görüntü veren bu güruh artık silahlı olarak ortaya çıkmış ve herkes de bunun gerçek olduğunu görüyor. 

GÜLEN'İN İADESİ

Sözlü olarak Başkan Obama'ya ifade etmiştim, ancak bu hafta resmi talebimiz ABD'ye gönderilecektir. 

Çok basit, zaman zaman ben açıkladım, öncelikle biz resmi iade talebimizi yapacağız. Olumlu cevap gelmediği takdirde, yarın öbür gün Türkiye'de suçlu telakki ettiği birini isteyecek olursa ben Cumhurbaşkanı olarak onay vermem.

Suçluların iadesi anlaşması var aramızda, ben size veriyorum, siz neden vermiyorsunuz? ABD böyle bir teröristi ülkesinde bulundurmamalıdır.

 // patates
Hakan sen git AB o zaman kökünü kurumaya çalışanlara kulluk et. İdam istiyoruz Şehitlerimizin canına can kanuna kan istiyoruz....
19 Temmuz 2016 07:26
 // Hakan
Bir hain olarak yasamak idam edilmekten daha kotu olsa gerek. Birakin onlari kendi vicdanlari her gun idam etsin. Devletin ali cikarlari var. Avrupali serefsizlere malzeme vermeyelim.selam...
18 Temmuz 2016 22:36
 // hakkarili
Bir daha darbe olmasıni istemiyorsak, evet idam şart. Yanlarına tecavüzcüleride idam edin, diğer tarafta rahat etsinler...
18 Temmuz 2016 21:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler