YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Hollande ile görüştü
Erdoğan Hollande ile görüştü
12 Temmuz 2014 18:48
Başbakan Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları karşısında, taraflar arasında 2012'de varılan ateşkese ivedilikle geri dönülmesi gerektiğini vurguladılar.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları karşısında, taraflar arasında 2012'de varılan ateşkese ivedilikle geri dönülmesi gerektiğini vurguladılar.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, Antalya Havalimanı'na inişinin ardından Hollande ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İsrail'in, Gazze'ye yönelik saldırılarını görüşen iki lider, taraflar arasında 2012'de varılan ateşkese ivedilikle geri dönülmesi gerektiğini vurguladılar. Gazze'de yaşananların son derece kaygı verici olduğunun belirtildiği görüşmede, gerilimin tırmanmasının her iki tarafın da aleyhine olacağı ifade edildi.

Başbakan Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ın, Gazze'de ivedilikle ateşkesin sağlanması için temaslar da bulunma, bu çerçevede önümüzdeki günlerde de irtibat halinde olma konusunda mutabık kaldıkları öğrenildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler