YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: 'Hiç şüpheniz olmasın teröre diz çöktüreceğiz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terörü ne yapıp yapacağız Allah'ın izni ile diz çöktüreceğiz" dedi.
Erdoğan: 'Hiç şüpheniz olmasın teröre diz çöktüreceğiz'
19 Ekim 2015 / 14:02 Güncelleme: 19 Ekim 2015 / 14:35

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlara hitap etti.

Bir anlamda Türkiye'nin muhtarı olduğunu belirten Erdoğan, "Sizler milletin oyları ile seçildiniz. Ben de milletin oyları ile seçilen ilk cumhurbaşkanıyım. Birbirimizi çok iyi anlayabiliriz. Sizler mahallenizin, köyünüzün ben de bir nevi Türkiye'nin muhtarıyım" dedi.

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti;

Tek sıkıntılar Beştepe'nin milletin emrinde olmasıdır. İstedikleri kadar bağırsınlar, uğraşsınlar Beştepe milletin emrinde olmaya devam edecektir.Tutturmuşlar  'Kaçak saray kaçak saray kaçak saray...' Elinde belgen, bilgin mi var? Varsa buyur açıkla. Danıştay kararlarını açıklamamıza rağmen ısrarla bunu söylüyorlar. Niye? İftira at tutmazsa izi kalır. Bir muhalefet partisinin genel başkanı çıkmış konuşuyor. Ayıptır, yakışıyor mu? Biri de 'Beni çağırırlarsa gelirim' demeye başladı. Bu ülkede siyasetçi olmanın önce dürüst olmaktan geçtiğini bu insanların öğrenmesi lazım. Bu eser milletin azametini, onurunu göstermektedir.

"TÜRKİYE'NİN TERÖRLE, KİNLE KARARTMAK İSTEYENLERE İNAT..."

Türkiye'nin gündemini terörle, kanla, kinle karartmak isteyenlere inat güzel gelişmeler oldu. Prof. Aziz Sancar'ın Nobel kazandığı haberini Japonya'da aldım. Şunu söylemeye başladılar. Kuzey Kıbrıs'a daha önce su gitti. Doğru balonla su götürdüler. Sonra balon patladı öyle de kaldı. Balonla işin olmadığını biliyorlardı.

Bunlar taşıma suyu ile değirmeni döndüreceklerini sandılar. Güney Kıbrıs barışa hazırsa Kıbrıs'a götürdüğümüz sudan onlara da verebiliriz. Bu millet Türk milleti olarak şanına yakışını yapar. Bizim karşımızda olanlar da yeter ki bize gerekli saygıyı göstersinler.

"DİZ ÇÖKTÜRECEĞİZ"

Terörü ne yapıp yapacağız Allah'ın izni ile diz çöktüreceğiz. Milletin zaferinin altında şehitler yatmaktadır. Aslında terörün amacının Türkiye'yi gündeminden, yatırımlardan, projelerden uzaklaştırmaya yönelik olduğunu biliyoruz. Durmayacağız, yılmayacağız. Kardeşliğimizi bozamayacaksınız, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, bizi 2023 hedeflerimizden vazgeçiremeyeceksiniz. Tuzaklara inşallah siz düşeceksiniz.

Demokrasilerde muhalefet ve eleştiri olmazsa olmaz unsurdur. Ülkemizde çok partili dönemde hem siyasi hem sosyal olarak muhalefet bulunmuştur. Hiçbir muhalefetin kendi ülkesine karşı olma hatta düşmanlık yapma hakkı yoktur. Ülkemizde hükümeti ve devlet kurumlarını eleştirmek adına terör örgütlerine parti organizasyonlarına bu tür yapılara destek verenler var.

MERKEL'İN ZİYARETİ

Dilim parti demeye varmadığı için organizasyon diyorum. Almanya Başbakanı Türkiye'ye gelirken kendilerine akademisyen diyen güruh bu ziyaret 'Erdoğan ve Davutoğlu'na destek sağlar' diye mesaj yayınlıyor. Bu beşinci kol faaliyetidir. 

HER ŞEYİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM

Baraj yapılmak istenir karşısına bunlar dikilir, havalimanı yapılmak istenir karşısına bunlar dikilir. Tarihimize kültürümüze medeniyet tarihimize uygun politika izlenir karşısında bunlar dikilir. Siyasi desteği elde edemeyenler terör yoluyola, sözde akademisyenlerde hükümeti köşeye sıkıştırmasını takip ediyoruz. Saldırılarda bizleri gösterenler şunu iyi bilsinler, Cumhurbaşkanı olarak yüzde 52 oyla bizi bu makama getiren vatandaşlarımın verdiği sorumluluklar her şeyin önünde gelir. Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin bekaası konusunda her şeyi yapmaya devam edeceğim. Tarihimize karşı sorumluluğumuzun gereğini yerine getireceğiz. Bu makamlar bizlere kalmayacak.

Gücünü milletten almayan kimse artık bu ülkede at oynamatamayacak, borusunu öttüremeyecek. Milletten alamadığı gücü terörü, terör örgütlerini, diğer devletleri kullanarak elde etmeye kalkana asla izin vermeyiz. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler