YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Hesabı olan bedelini öder!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadelede önemli rol oynayan Jandarma Özel Harekat ve Özel Harekat Polisi’ni ziyaret etti. Erdoğan, "Türkiye üzerinde hesabı olan herkes, bunun bir bedeli olduğunu bilmeli” dedi.
Erdoğan: Hesabı olan bedelini öder!
17 Şubat 2016 / 07:53 Güncelleme: 17 Şubat 2016 / 08:05

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, terör operasyonlarında önemli rol oynayan iki önemli kuruluşu ziyaret etti.

Erdoğan ilk olarak, Ankara Güvercinlik Kışlası'ndaki Jandarma Komanda Özel Asayiş Komutanlığı'na gitti. Askeri helikopterle JÖAK'a giden Erdoğan, inceleme ve denetlemelere bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi ile diğer yetkililer eşlik etti. Özel operasyon malzemelerini inceleyerek bunlar hakkında bilgi alan Erdoğan'a “Komanda bıçağı” hediye edildi.

JANDARMA'YA ÖVGÜ

Burada bir konuşma yapan Erdoğan “Bugün jandarma teşkilatımızın sahip olduğu terörle mücadele tecrübesi dünyanın pek az güvenlik biriminde mevcut olan bir yapıdır. Aynı şekilde doğal afetlerde, kazalarda, kaybolmalarda yürütülen arama kurtarma çalışmalarının başarısı bakımından da jandarma teşkilatımız müstesna bir yere sahiptir” dedi.

Erdoğan şunları kaydetti:

”Yürüttüğünüz mücadelede desteğim ve duam her zaman yanınızdadır. Devletim ve milletim adına her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyor gözlerinizden öpüyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun, Rabbim yüreğinize, bileğinize kuvvet versin. İnanıyorum ki sizler nihayeti, uç noktası, şehadet olan bir mücadelenin kahramanlarısınız. Tebrik ediyorum, gazanız mübarek olsun”

Cumhurbaşkanı buradan da Gölbaşı'nda bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Dairesi Başkanlığı'na bir ziyaret gerçekleştirdi.

Erdoğan'ı burada, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akdeniz ve Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy karşıladı. Tören mangasını selamlayan Erdoğan, özel harekat polisi kıyafeti giyen bir çocuğa da satranç hediye etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki konuşmasında özetle şunları kaydetti:

FENA YANILIRLAR

Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyerek tarih boyunca bu toprakları kanlarıyla sulayan şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. İlahi emir ne diyor; 'Allah yolunda öldürülenlere yani şehitlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler fakat bunu siz anlayamazsınız, bilemezsiniz.

Türkiye üzerinde hesabı olan herkes, önce bunun bir bedeli olduğunu bilmeliler. Bu ülkeyi 79 milyon vatandaşı ve 780 bin kilometrekare toprağından ibaret sananlar, fena halde yanılırlar. Türkiye Balkanlar'dan Kafkasya'ya Orta Asya'dan Kuzey Afrika'ya kadar büyük bir coğrafyanın ve yüz milyonlarca insanın manevi vatanıdır. Ulaştığı dünyanın tüm yerlerinde, oralardaki mağdur ve mazlum insanlar bize bu açıdan bakıyor.

BU MİLLETİ KİMSE BÖLEMEZ

Ülkemiz üzerinde hesabı olanların bedel ödeyecekleri yer, işte tüm bu coğrafyadır, dünyadır. Hepsinden önemlisi kutsallarımıza el uzatmaya teşebbüs edenlere bunun hesabını soracak olanlar sizlersiniz, asker kardeşlerim ve bunun yanında köy korucularımızdır.

Sizlerin gözlerine baktığımda, kefeni niyetine giydiği beyaz elbisesiyle öne atılan Alparslan'ın ordusundaki cengaverlerin azmini görüyorum. Sizlerin yüzüne baktığımda, dünyanın en büyük cihan devletini kuran Osman Gazi'nin alplerinin çehresindeki aydınlığı görüyorum.

Burada karşımda 'Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor' denilen o güneşin battığı Çanakkale'deki kahramanların inancını ve teveccühünü görüyorum. Sizlerdeki bu inanç, azim, kararlılık olduğu sürece evelallah bu ülkeyi kimse parçalayamaz, bu milleti kimse bölemez, bu devleti kimse yıkamaz, bu ezanları kimse dindiremez. Allah yar ve yardımcınız olsun. Gazanız mübarek olsun."

KAHRAMANLARA MORAL VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olarak Güvercinlik'teki Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığını (JÖAK) ziyaret etti. Erdoğan'ı, burada Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral İbrahim Yaşar ve Kışla Komutanı Korgeneral Ata Kalkan karşıladı. Ardından da Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Dairesi Başkanlığına geçen Erdoğan,Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy'dan bilgi alıp kahramanlara moral verdi.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler