YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, Hayvandan aşağı konuma düşecekler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün bize en alçak, en sinsi, en insanlık dışı yöntemlerle saldıranlar, inanın bana bedel ödeme günü geldiğinde hayvandan daha aşağı bir konuma düşecekler" dedi.
Erdoğan, Hayvandan aşağı konuma düşecekler
14 Mart 2016 / 20:00 Güncelleme: 14 Mart 2016 / 20:30

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tıp bayramı nedeniyle ağırladığı doktorlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

SALDIRI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖSTEREN BİR SALDIRIDIR

Daha önceki saldırılar halka açık mekanlarda gerçekleşmekle birlikte hepsinin de özel hedeflerinin olduğunu görüyoruz. Suruç'ta, Ankara Garı'nda, İstanbul Sultanahmet'te yine Ankara Merasim Sokaktaki saldırıların hepsini de belirli hedeflere yönelik değerlendirebiliriz. 

Ancak son saldırı Ankara'da yaşayan veya Ankara'ya yolu düşen herkesin bulunma ihtimali olan bir yerde, pazar gibi insan çeşitliliğinin zirvede olduğu bir günde kalabalığın en fazla olduğu akşam saatlerinde gerçekleştiriliyor. 

Kızılay'daki eylem şu veya bu kesime değil, doğrudan toplumun tamamına yönelik bir saldırı olması dolayısıyla yani toplumun özetine yönelik bir saldırı olması dolayısıyla terör örgütünün gerçek yüzünü gösteren bir hadisedir

TERÖR VE TERÖRİST TANIMI YENİDEN YAPILMALI

Terör tanımını, terörist tanımını en kısa sürede yeniden yapılarak Ceza Kanunumuza derç etmeliyiz diye düşünüyorum.

BEDEL ÖDETTİKLERİNİ SANANLAR GERÇEK BEDELİ ÖDEYECEKLERDİR

Terör örgütlerine destek verdikleri için güvenlik güçlerimizce yakalanan kişilerin adliyenin bir kapısından girip, diğerinden çıkıp gitmesi artık tahammül edebileceğimiz bir durum değildir. Bu mesele düşünce özgürlüğü, basın özgürlüğü veya örgütlenme özgürlüğü meselesi değildir.

Böylesine acı bir hadiseyi siyasi rant devşirme vesilesine dönüştürmeye çalışanları da milletimiz asla unutmayacak ve affetmeyecektir. İçeride ve dışarıda bugün bize bedel ödettiklerini sananlar gerçek bedeli kendileri ödeyeceklerdir. Bunun da böyle bilinmesini isterim.

Biz, milletimizin, bayrağımızın, vatanımızın, devletimizin bekası için bin yıldır bedel ödüyoruz, ödemeye devam etmekten de çekinmeyiz.

Bugün bize en alçak, en sinsi, en insanlık dışı yöntemlerle saldıranlar, inanın bana bedel ödeme günü geldiğinde hayvandan daha aşağı bir konuma düşecekler ama yine de kendilerini bekleyen akıbetten kurtulamayacaklardır.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler