YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan hastaneye yattı mı?
Erdoğan hastaneye yattı mı?
11 Şubat 2012 10:24
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın dün geç saatlerde rutin kontrol ve küçük bir operasyon için Koşuyolu Medipol Hastanesi’ne yattığı iddia edildi.

Heyecan yaratan bu iddia sonrasında hastane gazetecilerin akınına uğradı. Ancak Başbakanlık kaynakları bu iddiayı doğrulamadı.
İddaya göre hastaneye daha önce belirlenmiş program dahilinde giden Başbakan Erdoğan, ilk ameliyatın devamındaki bir operasyon için hastaneye yatırıldı.
Başbakan Erdoğan’ın ilk ameliyatı gizlice gerçekleştirilmiş ve herkesten saklanmıştı. Ameliyatı sadece çok yakınları biliyordu. Başbakan Erdoğan’ın ameliyat edildiği iddiaları üzerine Başbakanlık Basın Merkezi’nden şöyle bir açıklama yapılmıştı:

“Sayın Başbakanımız, 26 Kasım 2011 tarihinde, laparoskopik yöntemle, başarılı bir sindirim sistemi ameliyatı geçirmişlerdir. Ameliyat, Sayın Başbakanımızın programının müsait olması nedeniyle 26 Kasım tarihinde gerçekleşmiştir. Doktorların gerekli gördüğü istirahatın ardından, Sayın Başbakanımız çalışmalarına başlayacaktır.”

Başbakan Erdoğan, 19 Ocak 2012’de gazeteci Mehmet Ali Birand’ın sorularını yanıtlamıştı. Birand, Erdoğan’la görüşmesini şöyle aktarmıştı: “Kendini yorgun hissetmiyor. Bağırsak kanseri olduğu söyleniyordu. ‘Kanser misiniz’ dedim, ‘hayır’ dedi. Ne kanser ne de kemoterapi görüyor. ‘Korktunuz mu’ diye sordum; ‘Yok korkmuyorum çünkü Allah’a inanırım’ dedi.” (Hürriyet)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler