YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Halkın talebi bir kenara konulamaz
Darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde konuştu. Erdoğan halkın 'idam' sloganları üzerine "Demokrasilerde halkın talebi bir kenara konulamaz. Bu sizlerin bir hakkıdır" dedi.
Erdoğan: Halkın talebi bir kenara konulamaz
17 Temmuz 2016 / 14:30 Güncelleme: 17 Temmuz 2016 / 14:47

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulunuyor:

Ülkemizin birliğine, beraberliğine, milletimizin bütünlüğüne, kardeşliğine tahammül edemeyenlerin, üst akıllardan aldıkları talimatla ne yazık ki devletimizi ele geçirme hareketi 15 Temmuz'da fiilen silahlı eyleme dönüşmüştür.

'ONLARIN TANKI VARSA BİZİM İMANIMIZ' VAR DEDİLER

Silahlı eyleme dönüştüğü zaman sadece milletimize yaptığımız bir çağrıyla, yaptığımız davete ülkemizin dört bir yanından tüm vatandaşlarımın icabet etmesi, meydanları gümbür gümbür doldurması ve hiçbir şeye, 'onların tankla topu varsa, bizim de imanımız vardır' diyerek karşılarında durdular. Şu an itibarıyla 161 şehidimiz var.

HALKIN TALEBİ BİR KENARA KONULAMAZ

Halkın 'idam' sloganları üzerine Erdoğan, "Demokrasilerde halkın talebi bir kenara konulamaz. Bu sizlerin bir hakkıdır. Bu hak özellikle anayasal olarak gerekli olan mercilerde değerlendirilmesi yapılır ve kararı da verilir. Biz bugüne kadar hep duygusallıkları geri attık.

Kararlarımızı da verirken bin düşündük bir verdik. Şimdi de aynı şekilde bizler gayet olumlu şekilde bu adımı atarız" dedi.

EN BÜYÜK İNTİKAM SAHİBİ ALLAH'TIR!

Bizler intikamcı değiliz. En büyük intikam sahibi Azizul intikam olan Allah'tır. Bu bakımdan sloganik değil attığımız her adımı düşünerek, ilimle, akılla, tecrübeyle birlikte atmamız lazım. İşte bunun neticesidir ki bu Fetullahçı Terör Örgütü'nün attığı adım karşılığını bulmuştur. Nasıl buldu karşılığını, milletle buldu, milli iradeyle buldu. En güzel cevabı benim aziz milletim verdi.

VİRÜSLERİ TEMİZLEME DÖNEMİ DEVAM EDECEK

Devletin tüm kurumlarında bu virüsleri temizleme dönemi devam edecektir. Çünkü bu vücut metastaz yaptı. Maalesef kanser virüsü gibi bu devletin her yerini sardı. Dolayısıyla biz bunları biliyorduk ve ilgili olan bütün mercilere de bunu söyledik, söylüyoruz.

YARGIYI ELE GEÇİRMİŞ ÖRGÜT TEKER TEKER DÖKÜLÜYOR

Bu ülkede bildiğiniz gibi yasama organı vardır, yürütme vardır, yargı vardır. Bunlar bu organları bile çatıştırmaya kalkıştılar ama başaramadılar. Netice ne oldu  Bakınız şu anda dün itibarıyla yargıyı eline geçirmiş olan bu örgüt şimdi teker teker dökülüyor ve şu anda da yargı bunlardan binlercesini gözaltına almış durumda, açığa almış durumda.

Bakınız HSYK üyelerinden tutunuz Anayasa Mahkemesi üyelerine varıncaya kadar, birincil mahkemede olanlara varıncaya kadar şu anda açığa alınıyorlar, gözaltına alınıyorlar ve tutuklanıyorlar. Bu neydi, bu olması gerekendi fakat yeterli mi değil.

***

15 Temmuz gecesi düzenlenen darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için İstanbul Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenleniyor.

Fatih Camii'ndeki 5 cenaze arasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank'ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank da bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı cenaze töreninde, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, bakanlar ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yer alıyor. Eski bakanlar Taner Yıldız, Beşir Atalay da törende saf tutuyorlar.

Varank, darbe girişimini protesto ettiği sırada Fatih'te öldürülmüştü. İlhan Varank için görev yaptığı Yıldız Teknik Üniversitesi'nde de bir tören düzenlendi. 

GÖLBAŞI'NDA CENAZE TÖRENİ

Ankara'da Türksat A.Ş.'ye yapılmaya çalışılan darbe girişimi sırasında şehit olan Ahmet Özsoy için Ankara Gölbaşı'nda cenaze töreni düzenlendi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında saldırıya uğrayan Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki Türksat Kampüsü'nde görevli personel Ahmet Özsoy son yolculuğuna uğurlandı.
Cenaze törenine Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş katıldı.  

 

 

ZİYA ATMA ZİYA
 // ismail emre
Münir özkulun çok severim filmlerini Tayyip Erdoğan bana onu hatırlattı Apoyu asamayan yada asmayan diyelim bir zat toplum hassasiyetini o zaman görmedi şimdi mi görecek o da vatan haini terörist değil mi hatta fazlası var ne kadar çok imza kampanyası yapıldı sonuç? ATMA ZİYA ATMA..! Bu arada bizi AB ye almazlar kötü imaj olur şimdilik milletin gazını alsanız yeter zaten yıllar sürecek bu dava..!...
17 Temmuz 2016 Pazar 19:34
 // Aciz
Bazıları idam getirilmesi dahilinde terörist gülenin Türkiyemize iade edilmeyeceğini söylüyor. İdam getirilsin ve bu vatan hainleri gözlerimizin önünde asılarak sallandırılsın. Terörist güleni de kah zor kullanarak kah hukuki yöntemlerle geri getirilsin. Eğer yetiştirilebilirse şu anki vatan haini asker görünümlü teröristlerle beraber sallandırılsın. Devletimizden ricamız budur....
17 Temmuz 2016 14:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler