YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan halkımın rol modeli oldu
Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Mahmud, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkesindeki umutların yeşermesinde büyük bir emeği olduğunu söyledi.
Erdoğan halkımın rol modeli oldu
31 Ağustos 2014 / 09:54 Güncelleme: 31 Ağustos 2014 / 10:05

Cumhurbaşkanlığı resepsiyonuna katılan 15 devlet başkanından biri olan Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud dün Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nı (YTB) ziyaret etti.

Mahmud, Somali halkı için Recep Tayyip Erdoğan’ın bir rol model olduğunu belirtti.

Çok büyük şükran duyuyoruz

Başbakan iken Somali’yi ziyaret eden Erdoğan’ın umutların tekrar yeşermesini sağladığını söyleyen Mahmud, “Kendisi Somali’ye geldiğinde Sayın Erdoğan’ın korumalığını Somalililer yaptı. Somali’nin yeniden doğuşu için çok önemli bir figürdür. Kendisine çok büyük şükran duyuyoruz” dedi.

Sokakta birlikte çalışıyoruz

Türklerin Somalilerle omuz omuza yaşadıkları ifade eden Mahmud, “Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin lideridir ve Somali halkı da kendisini bir rol modeli olarak görmektedir. Sadece Somali için de değil tüm dünya için bir rol modelidir.

Ben her zaman için kendi Türk arkadaşlarıma diyorum, sokaklarda gördüğünüz beyaz yüzler Türklerdir. Amerikalı, İngiliz, İtalyan değiller. Bu insanlar sokaklarda Somalililerle omuz omuza çalışıyorlar. Yolları rehabilite ediyorlar, sokakları temizliyorlar, aydınlatıyorlar, hastanelerde çalışıyorlar, annelere, çocuklara, yardıma muhtaç olanlara yardım ediyorlar. Diğer ülkelere karşı o kadar tezahürat olmazken Türkiye’nin ismi söylendiği zaman insanlar çok büyük bir sevgi tezahüratı yapıyorlar” dedi.

 

STARGAZETE

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler