YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan hakkında suç duyurusu
Erdoğan hakkında suç duyurusu
28 Şubat 2011 16:15
Bir grup avukat, Başbakan Erdoğan hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

KKTC'de bir grup avukat, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında, posta yoluyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

15 avukatın imzasını taşıyan şikayet dilekçesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletilmek üzere Lefkoşa Posta Dairesi'ne bugün verildi. Dilekçenin bir kopyası da Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliğine gönderildi.

Dilekçede, Başbakan Erdoğan'ın ay başında Kırgızistan ziyaretinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Kıbrıs Türkünün onur, şeref ve saygınlığını rencide ettiği, Türk halkını kin ve düşmanlığa tahrik ettiği'' iddiasıyla cezalandırılması talep ediliyor.

Avukat Mustafa Şener, Posta Dairesi önünde 15 avukat adına basın açıklaması okudu.

Açıklamada, ''KKTC'de yaşayan tüm Kıbrıslı Türklere Erdoğan tarafından hakaret edildiği ve dolayısıyla kendilerinin şahsına da hakaret edildiği'' ileri sürülerek, "hukukun üstünlüğüne inandıkları için hukuk mücadelesi başlattıkları" ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, ''Başbakan Erdoğan'ın söylemlerini onaylayan veya savunan başta Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış hakkında da yasal işlem başlatılacağı'' belirtildi.

''Başlatmış olduğumuz bu süreç Kıbrıs Türkünün onuru, şerefi, haysiyeti adınadır'' denilen açıklamada, ''toplumsal bir olayda sessiz kalınmasının doğru olmayacağı düşüncesiyle hareket edildiği'' kaydedildi.

''Şikayetin, Kıbrıs Türklerinin Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı bir tepkisi olarak değerlendirilmemesi gerektiği'' belirtilen açıklamada, ''şikayetin Kıbrıslı Türklere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı Başbakan Erdoğan'a bir tepki olduğu'' ifade edildi. AA

 

siz sizi zehirleyen mümtaz soysal hakkında suç duyurusu yapınız
 // kemalettin ertan
sayın başbakan hakkında değil de Rauf Dentaş'ı ve sizi zehirleyen Mümtaz Soysal hakkında suç duyurusunda bulunun. Doğu Perinçek'e liderim dediğini unuttunuz herhalde. Bak Mümtaz Soysal'ın CHP'si Ergenekon sanıklarını CHP'den aday gösteriyor anlatabildim mi? Türk askerini şehit ettiren sayın başbakan değil, Ergenekoncu çetelerle işbirliği yapan çapulçulardır....
28 Şubat 2011 18:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler