YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan hakaret davalarını geri çektiğini açıkladı
Erdoğan hakaret davalarını geri çektiğini açıkladı
30 Temmuz 2016 05:56
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir defaya mahsus olmak üzere şahsına hakaretten açtığı tüm davaları geri çekeceğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehitleri Anma Programı'nda konuştu.

Erdoğan yaptığı konuşmada, ''Bir kereye mahsus olarak hakaret davalarımı geri çekiyorum ve affediyorum'' dedi.

İşte Erdoğan'ın o açıklaması:

"15 Temmuz darbesini destekleyen tek bir siyasi partinin, siyasi parti genel başkanının ve vatandaş grubunun olmaması geleceğimize güvenle bakmamız konusunda bize ümit veriyor. Benim gözümde 15 Temmuz gecesi, Çanakkale'de ve İstiklal Harbi'nde sergilediğimiz birlik ve beraberliğin günümüzdeki tezahürüdür. Bu manzarayı görüp hala ülkesinden, milletinden, 2023 hedeflerinden, geleceğinden şüphe duyan varsa ben de onun aklından ve izanından endişe ederim.

Bugün Türkiye'nin yolu 15 Temmuz sabahı olduğundan daha aydınlık, daha açıktır, daha berraktır. Çünkü özellikle son 3 yılda ardı ardına yaşadığımız pek çok olayın şifresi 15 Temmuz'da en vasat zihinlerin bile anlayabileceği şekilde çözülmüş, eskilerin deyimiyle takke düşmüş kel görünmüştür. Geldiğimiz noktada 'Eskiden şunu dedik, bunu söyledik' demenin anlamı ve gereği yoktur. Bundan sonra önümüze bakma zamanıdır.

15 Temmuz'u devlet ve millet olarak bir milat haline dönüştüremezsek yazıklar olsun bize. Bir milat olarak ben bu vesileyle şu ana kadar şahsıma her türlü saygısızlığı, hakareti yapanları bir kereye mahsus olarak, davalarımı çekiyorum ve affediyorum. Zira asıl bu imkanı doğru değerlendiremezsek millet bizim yakamıza yapışma hakkına sahip olur diye düşünüyorum. Onun için siyasetçiler başta olmak üzere, toplumun tüm kesimlerinin, ülkemizin önündeki bu gerçeğe, bu hassas duruma uygun şekilde davranacaklarına inanıyorum."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler