YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Hakan Fidan'dan sonra beni alacaklardı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Paralel Yapı'nın hesabı önce MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı daha sonra da beni almaktı" dedi.
Erdoğan: Hakan Fidan'dan sonra beni alacaklardı
27 Ocak 2015 / 11:48 Güncelleme: 27 Ocak 2015 / 11:54

Etiyopya ile başladığı Afrika turunu, Suudi Arabistan Kralı'nın cenazesine katılmak için verdiği aranın ardından Somali ve Cibuti ziyaretleriyle tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye dönerken uçakta soruları yanıtladı. 

"Hrant Dink cinayetinde Paralel Yapı'nın bağlantısı olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusunu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İyi niyetimizin kurbanı olduk. hesapları önce MİT Müsteşarı’nı almak, sonra da beni almaktı. Pensilvanya ile bu işin alakası var mı? “Yok” demek mümkün değil, işin hep içinde'' dedi.

İşte Habertürk'te yer alan röportajdaki o bölüm; 

Daha önce söyledim; biz aslında iyi niyetimizin kurbanı olduk. MİT Müsteşarı’na malum operasyon yapıldığından itibaren bu işi anlamış durumdayız. Biliyorsunuz, hesapları önce MİT Müsteşarı’nı almak, sonra da beni almaktı. Pennsylvania ile bu işin alakası var mı? “Yok” demek mümkün değil, işin hep içinde. Dink olayında işin nerelere ulaştığı zaten şu anda ortaya çıkıyor. Emniyetteki, istihbarattaki ayakları ortaya çıkmış vaziyette. Şimdi bunların üzerlerine hem emniyet teşkilatı hem de yargı gidiyor. Gerek Balyoz, gerek Ergenekon bunların içinde hep bunlar var. Hem yargı hem de emniyet ayağı ile var. Adam bakıyorsun, emniyette zaten her şeyi hazırlıyor, yargı kalkıp da o emniyette hazırlanan zabıtlar hakkında herhangi bir tasarrufta bulunmuyor, alıyor, tutuklamayı yapıyor, işi bitiriyor. Bu süreç böyle devam etti. 17-25 Aralık sürecinde bu müdahale yapılmamış olsaydı iş böyle gidecekti. Darbeye karşı darbe yapılınca o iş bitmiş oldu.

sayin cumhurbaskanimiz
 // gündüzbey
siz ülkemizi kalkindimaya devam edin bu millet yaninizda,arkanizda ve önünüzde ALLAH´IN (cc) izniyle sayenizde türkiye daha,daha güclenecek,onlar ise alsa,alsa babayi alicaklar.....
27 Ocak 2015 Salı 15:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler