YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Güneyimizde bir devlet kurulmasına müsaade etmeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğini söyledi.
Erdoğan: Güneyimizde bir devlet kurulmasına müsaade etmeyeceğiz
27 Haziran 2015 / 03:45 Güncelleme: 27 Haziran 2015 / 08:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Daha önce bir Kobani meselesi yaşandı. Suriye ve Irak'ın onlarca şehrinde, yüzlerce kasabasında süren çatışmalar, Kobani'de de yaşandı. Bu olayı bahane eden birtakım çevreler, 6-7-8 Ekim 2014 tarihlerinde Türkiye'nin pek çok yerinde olaylar çıkardılar. Şimdi yine aynı şehirde birtakım olaylar yaşanıyor ve aynı çevreler bunu bir kez daha Türkiye'yi ateşe vermek için bahane olarak kullanmaya çalışıyor.

Utanmadan, sıkılmadan 'Terörist Türkiye' diye tweet atanlara sesleniyorum. Eğer sizlerde haysiyet, onur varsa, bu Kobani'den kaçıp gelenleri burada kamplarda barındıran ülkeye terörist deme hakkını siz nereden elde ediyorsunuz  Tweet atarak elde ettiğiniz dereceler sizin o kapkara yüzlerinizi beyaza çıkarmayacaktır" dedi.

Erdoğan sözlerine şu cümlelerle devam etti:

Türkiye'nin ismini herhangi bir terör örgütüyle yan yana zikreden, bu ülkeye ve bu millete en büyük iftirayı atıyor. Türkiye, Suriye'deki özgürlük mücadelesine elbette destek veriyor. Irak'ta haklarını savunan insanlara elbette iyi niyetle yaklaşıyor. Ama Türkiye, bu işleri yaparken asla terör örgütleriyle yan yana gelmiyor. Ne devlet terörü estiren Esed rejimiyle ne de diğer oradaki terör örgütleriyle Türkiye'yi kimse yan yana gösteremez.

Esed, bölücü terör örgütü ve siyasi uzantısı aynı ağzından konuşuyor

Son günlerde yine Türkiye ile ilgili hiçbir ilgisi, alakası olmadığı belgeleriyle ispatlanmış olan hadiseleri aynı amaçla çarpıtıyorlar. Bir yandan Esed rejimi, bir yandan bölücü örgüt sözcüleri, bir yandan da ülkemizdeki bir siyasi partinin sözcüleri aynı ağızla konuşuyor. Amacın dünya kamuoyuna yönelik bir algı operasyonu olduğu çok açık. Bu tür ithamlarla Türkiye'yi yanı başında olup biten olayların dışında kalmaya zorlayarak bölgenin demografisini değiştirme operasyonunu tamamlamak istiyorlar.

Asla müsaade etmeyeceğiz

Buradan tüm milletime sesleniyorum, tüm dünyaya sesleniyorum. Suriye'nin kuzeyinde, güneyimizde bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bunun bilinmesini istiyorum. Bedeli ne olursa olsun bu konudaki mücadelemizi sürdüreceğiz.

Teröre asıl destek, bir yandan iki milyon insanın yükünü omuzlarımıza bırakırken, diğer yandan da 'Sınırlarınızı iyi kontrol edemiyorsunuz' tafrası yapmaktır. Kendi ülkelerinden terörist çıkışını engelleyemeyenlerin bu sorunu bizim kendi sınırlarımızda çözmemizi beklemesi samimi bir yaklaşım değildir.

Şiddetle kınıyorum

Hem bölücü örgütün hem de uluslararası güçlerin bölgede yaşanan insani dramı Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak için bir fırsata dönüştürme gayretlerini şiddetle kınıyorum. Mazlumun ahı alınarak, etnik dengelerle oynanarak, Türkiye dışarıda bırakılarak bölgede sürdürülebilir bir güven ve refah düzeni kurulması mümkün değildir. Açık söylüyorum, böyle bir durumda o bölgede herhangi bir ticari faaliyetin yürütülebilmesi söz konusu olamaz. Biz, bölgedeki demografinin değiştirilmesine göz yummayacağız

 // Yılmaz
Reis sıktı bu suriye ve ırak meseleleri tepelerine binelim şunların olacak olan olsun artık.temizleyelim pkksını işit ini esatını yeter artık biz vurmazsak eninde sonunda bunlar bize vuracak....
27 Haziran 2015 14:28
gurbetci kardesim
 // uykucu
Allah senden razi olsun....
27 Haziran 2015 Cumartesi 14:20
Reyis Seni Yaratan Allaha Kurban olayım
 // gurbetçi
Seni Rabbim Türk Milletine en büyük hediye olarak gönderdi Reyis.
Türkiyede bir işaretini bekliyen Milyonlarca Yiğit Türk Gençliği var....
27 Haziran 2015 04:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler