YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Gülen için kırmızı bülten çıkabilir
Amerikalıları ‘Paralel Yapı’ya karşı uyaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gülen hakkında kırmızı bülten çıkabileceğini söyledi.
Erdoğan: Gülen için kırmızı bülten çıkabilir
24 Eylül 2014 / 07:54 Güncelleme: 24 Eylül 2014 / 08:11

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından Dış İlişkiler Konseyi’nde (CFR) yaptığı konuşmada, ABD önderliğindeki koalisyon güçlerinin IŞİD’e yönelik operasyonlar nedeniyle Türkiye’ye yaptıkları destek çağrıları için, “Görüşmeler sürüyor” dedi.

Milliyet'in haberine göre; Erdoğan, konuşmasında sert eleştiriler yönelttiği Fethullah Gülen hakkında da kırmızı bülten çıkabileceğini söyledi.

Erdoğan, şunları söyledi:

Başkan Sayın Obama başta olmak üzere, ABD’li dostlarımıza bu meseleyi etraflıca izah ettik. Başkan Obama’ya, ‘Bizden istediğiniz teröristleri biz size nasıl teslim ediyorsak siz de bizim ulusal güvenliğimizi tehdit eden bu şahsı ya sınır dışı edin ya da bir suçu olmadığı iddiasında ise bize verin’ dedik. Umuyorum ki Türkiye ve Amerikan yönetimi, her iki ülke için tehdit teşkil eden bu örgütle mücadelede işbirliği yapacaklardır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının kapalı bölümünde son NATO toplantısındaki ABD Başkanı Obama görüşmesinde Fethullah Gülen’in iadesini veya sınır dışı edilmesini istediğini söyledi.

Obama’dan tam istediğini alamadığına yönelik mesaj verdiği öğrenilen Erdoğan’ın, “Bu bir süreç belki de ileride kırmızı bülten çıkacak” dediği belirtildi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler