YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Gerekirse binalar uzaktan yıkılır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Gerekiyorsa operasyon yürütülen yerlerin tamamen boşaltılması gerekirse binaların uzaktan yıkılması yoluna gidilebilir" dedi.
Erdoğan: Gerekirse binalar uzaktan yıkılır
06 Nisan 2016 / 14:40 Güncelleme: 06 Nisan 2016 / 14:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23. Muhtarlar toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Sivil vatandaşın zarar görmemesi konusunda hassasiyet gösterildiği için böyle sorunlarla karşılaşıldığını belirterek, gerekirse binaların uzaktan yıkılma yoluna gidilebileceğini ifade etti.

Güneydoğu bölgemizdeki kimi ilçelerimizde yaşanan terör olayları hem vatandaşlarımızın hayatını olumsuz etkiliyor. Hem de verdiğimiz şehitler yüzünden bizleri acıya gark ediyor. Güvenlik güçlerimiz ağır darbe vuruyor.

Verdiğimiz kayıplar çatışmalardan ziyadet patlayıcılarla hazırlanan bombalardan kaynaklanıyor. Biz sivil vatandaşlarımızın zarar görmememsi konusunda hassasiyet gösterdiğimiz için böyle sorunlarla karşılaşıyoruz.

Gerekiyorsa operasyon yürütülen yerlerin tamamen boşaltılması gerekirse binaların uzaktan yıkılması yoluna gidilebilir. 

POLİSİMİZİN SERÇE PARMAĞINI DAHİ DEĞİŞMEYİZ

Hiçbir polisimizin değil canını, serçe parmağını dahi oradaki beton yığınlarına değişmeyiz. Son zamanlarda çoğunlukla bu sebepten şehit verdiğimizi görüyoruz. Güvenlik güçlerimizin ihtiyaçları konusunda çok daha hassasiyet gösterilmesini bekliyoruz.

PAÇAVRALARI ANCAK KEFENLERİ OLUR

Birilerinin başka vatanları olabilir. Ama bizim gidecek başka bir yerimiz de yok. Bu toprakları bırakmaya niyetimiz de yok. Bu böyle bilinmeli. Milletimizin birliğini hedef alara bizi köşeye sıkıştıracağını sananlar üzerine bastığı toprakların bir de altına baksınlar.

Orada aynı niyetle yola çıkmış kendileri gibi nice gafiller göreceklerdir. Kendi paçavralarını bayrağımızın yerine dikmeyi düşünenler onları ancak kefenleri olarak kullanabilir.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler