YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Gerçek Türkiye üreten, büyüyen Türkiye'dir
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'ye bakınca sadece çaresiz göçmenleri görenler onların ülkelerini yaşanmaz hale getirenlerdir. Halbuki gerçek Türkiye, üreten, büyüyen Türkiye'dir. Her alanda tarih yazan Türkiye'dir" dedi.
Erdoğan: Gerçek Türkiye üreten, büyüyen Türkiye'dir
24 Nisan 2016 / 16:53 Güncelleme: 24 Nisan 2016 / 17:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Adana'da toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

GERÇEK TÜRKİYE ÜRETEN, BÜYÜYEN TÜRKİYE'DİR

Türkiye'ye bakınca sadece hendekleri görenler, bunlara sesleniyorum, bu hendekleri kazdıranlara bakın. Türkiye'ye bakınca sadece terör olaylarını görenler, o olayların müsebbibi olan örgütü besleyen, teşvik eden ve destekleyenlerdir.

Türkiye'ye bakınca sadece Suriyelileri, sadece çaresiz göçmenleri görenler o insanların ülkelerini yaşanmaz hale getirenlerdir. Halbuki gerçek Türkiye, üreten, büyüyen Türkiye'dir. Her alanda tarih yazan Türkiye'dir.

ADANA'YI HIZLI TREN MERKEZİ HALİNE GETİRİYORUZ

Bugüne kadar yaptıklarımızı bir kenara bırakıyorum, siz gayet biliyorsunuz. Şimdi Adana'yı hızlı tren hatlarının merkezi haline getiriyoruz. Kentin ulaşım sorununu yaptığımız yollarla zaten çözmüştük, şimdi Mersin-adana yolunu yeniden projelendirdirk. 

Bu yolu 2018 yılına kadar açıyoruz. Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın inşaatı yüklenici firmadan dolayı malesef gecikti, bakanlığımız devraldı. Adana'ya en kısa zamanda bu yatırım kazandırılacak.

33 BİN KİŞİLİK DEV STADYUM İNŞA EDİYORUZ

Adana'ya 33 bin kişilik dev stadyum inşa ediyoruz. İnşaatta yarıya gelindi, tamamlandığında şehrin sembol eserlerinden biri olacak. Şehir Hastaneleri özel önem verdiğim projelerdir. Adana'ya da bin 550 yataklı dev bir şehir hastanesi yapıyoruz. Tüm Ortadoğu bölgesinin sağlık üssü olacak bu hastane önümüzdeki yıl açılacak. 

Artık yaptıklarımızı ifade etmeyi bir kenara bıraktık, yapacaklarımızı anlatıyoruz. Aşk ile çalışan yorulur mu? Olay bu, biz de milletimize aşkla hizmet ettiğimiz için yorulmadık, yorulmayacağız.

BİZ YENİ TÜRKİYE DERKEN BİRİLERİ ESKİ TÜRKİYE İLE YANIP TUTUŞUYOR

Biz yeni Türkiye derken, birilerinin ısrarla eski Türkiye ile yanıp tutuşması gözden kaçmıyor değil mi? Biz Yeni Anayasa derken birilerinin hala Darbe Anayasası demesine Adanalı sessiz kalır mı? Biz bugüne kadar dosta düşmana karşı hep milletimizle beraber olduk, beraber olmaya devam edeceğiz.

BU ÜLKEYİ BÖLMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEK

Bu ülkeyi bölmeyi kimsenin gücü yetmeyecek. Bizi bölemeyecekler. Biz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.

Bugün kendi akıllarınca terör örgütlerinin sırtını sıvazlayanlar, yarın aynı kuyuya kendileri düşecekler. Çıkmış iç savaştan, Dolmabahçe Mutabakatı'ndan bahsediyorlar.Bu iktidarın terör örgütüyle bir mutabakatı olmamıştır, söz konusu değildir. İçinde bulunduğumuz şu zor şartlarda asla onlar gibi zalim olmayacağız.

DOLMABAHÇE MUTABAKATI SÖZ KONUSU DEĞİL

Dün Meclis'te konuşma yapıyorlar siyasi partilerin başkanları. Bir tanesi iç savaştan bahsediyor, terör örgütü arkasında ya. İkide bir, Dolmabahçe mutabakatından bahsediyor. Ne Dolmabahçe mutabakatı?  Nereden çıkmış böyle bir şey?  Böyle bir mutabakat falan söz konusu değil. Bu iktidarın terör örgütüyle bir mutabakatı söz konusu değildir, olmamıştır.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler