YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan filmi çok beğendi
Mustafa Kemal Atataürk'ün hayatının anlatıldığı Veda filmini izeyen Başbakan Erdoğan filmi çok beğendi...Başbakan filmi yazan ve yöneten Zülfü Livaneli'den ise övgüyle söz etti
Erdoğan filmi çok beğendi
25 Mart 2010 / 08:21 Güncelleme: 25 Mart 2010 / 08:22

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk'ün hayatının anlatıldığı ''Veda'' filmini izledi.

Başbakan Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ile filmi izlemek için geldiği Panora Alışveriş Merkezi girişinde, filmin yazarı ve yönetmeni Zülfü Livaneli tarafından karşılandı. Erdoğan, salon girişinde kendisini karşılayan, filmde Atatürk'ün çocukluğunu canlandıran küçük oyuncu Fikret Kağan Olcay'a oyuncak araba hediye etti.

Başbakan Erdoğan, film çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, Livaneli'yi özellikle şiirleriyle, sazıyla ve müzikleriyle gayet iyi tanıdığını söyledi.

Livaneli'yi gıyabında sürekli olarak hep takdir ettiklerini belirten Erdoğan, ''Hem bir senarist olarak hem bir yönetmen olarak başarılı bir uygulamayı görmüş olmak bizleri ayrıca mutlu etti. İnanıyorum ki Sayın Livaneli'nin bu yapıtla vermiş olduğu örnek, çok çok farklı bir örnek ve sinema dünyamızda herhalde ilklerden bir tanesi olacak. Temenni ediyorum ki arkası çok farklı bir şekilde gelir ve birçok aşamadığımız duvarları bu tür yapıtlarla aşma fırsatını da buluruz. Ben bundan dolayı Sayın Livaneli'yi kutluyorum'' diye konuştu.

Atatürk'ün çocukluğunu canlandıran Kağan'ın oyunculuğunu nasıl bulduğunun sorulması üzerine Başbakan Erdoğan, ''Vallahi küçük Atatürk bambaşka. İyi bir dostluk oluşturduk. Kendisini çok başarılı buldum fakat Sayın Livaneli Kağan'ı nereden buldu onu anlamayamadım'' dedi. Livaneli de cevaben ''Çok uğraştık onun için, çok çocuk arasından seçtik, biz onu bulduk'' karşılığını verdi. Daha sonra Başbakan Erdoğan, küçük oyuncu Kağan'a dönerek ''Nasıl oynadın?'' diye sordu. Küçük oyuncu da ''Öyle işte'' dedi.

Erdoğan, daha sonra asansöre yürürken bazı esnafla kısa süre sohbet etti. Erdoğan, kendisine ikram edilen limonatadan da içti.

Başbakan Erdoğan, alışveriş merkezinden ayrılmadan önce bir ayakkabı mağazasına girdi.

Filmin ikinci bölümünü, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker de izledi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler