YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Fidan'la görüştü
Başbakan Erdoğan subaylarla biraraya geldi. Toplantıdan sonra ise evinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti
Erdoğan Fidan'la görüştü
23 Mart 2012 / 18:34 Güncelleme: 23 Mart 2012 / 18:34

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, içeriği açıklanmayan bir konferansta subaylara seslendi. Cuma namazı sonrası Harp Akademileri Komutanlığı'na giden Erdoğan, Orgeneral Arslan Güner tarafından karşılandı. Benzer ziyaretlerin aksine bu kez içeriye Anadolu Ajansı muhabiri dahi alınmadı. Yaklaşık 1 saat süren konferans sonrası Erdoğan MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile bir araya geldi. Erdoğan ile Fidan'ın görüşmesi halen sürüyor.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından Maslak'taki Harp Akademileri Komutanlığına geçti. Saat 14:25'te akademiye giriş yapan Erdoğan, önce komutanlığı ziyaret etti.

ORG. ASLAN GÜNER KARŞILADI

Erdoğan, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Aslan Güner tarafından karşılandı. Orgeneral Güner, Harp Akademileri Komutanıyken Balyoz soruşturması kapsamında tutuklanan Orgeneral Bilgin Balanlı'nın yerine atandı. Bugün Başbakan Erdoğan'ın karşılayan Güner'in adı Ankara Garnizon Komutanıyken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül'le elini tokalaşmamak için protokolden ayrılan komutan olarak gündeme geldi. İddialara göre son Askeri Şura'da Başer'in Kara kuvvetleri Komutanlığına atanmasına Cumhurbaşkanı Gül muhalefet etti.

İÇERİK SIR GİBİ SAKLANIYOR

Basın mensuplarına tamamen kapalı olan ziyaretin ardından Erdoğan'ın akademide yapılacak bir konferansta subaylara konuşma yapacağı öğrenildi. Konferansın içeriğiyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Harp Akademilerinin internet sitesinde konferansla ilgili hiç bir içeriğe yer verilmedi. Benzer ziyaretlerin aksine bu kez içeriye Anadolu Ajansı muhabiri dahi alınmadı.

KONFERANS BİTTİ

Erdoğan, Harp Akademileri Komutanlığı'nı ziyaret ettikten sonra salona geçerek öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetli askeri personelle bir araya geldi.

Başbakan Erdoğan'ın basına kapalı olarak verdiği konferans, yaklaşık bir  saat sürdü.

Konferansı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma  Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Büyükşehir Belediye  Başkanı Kadir Topbaş da dinledi. Yaklaşık 800 kişiye bir saat süren bir konuşma yapan Erdoğan’ın konuşmasının içeriği hakkında bilgi verilmedi.

FİDAN'LA BULUŞTU

Harp Akademileri Komutanlığı’nda yaklaşık bir saat boyunca subaylara seslenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sürpriz bir şekilde yeniden Üsküdar’daki evine geçti. Başbakan Erdoğan eve girdikten kısa süre sonra MİT Müsteşarı Hakan Fidan da Erdoğan’ın konutuna geldi. Görüşmeye ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. (Ajanslar)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler