YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan ezber bozdu: Amerika'yı Müslümanlar keşfetti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Müslüman Dini Liderler Zirvesi'nin kapanış töreninde tarihi bir ezberi bozacak açıklamalarda bulundu.
Erdoğan ezber bozdu: Amerika'yı Müslümanlar keşfetti
15 Kasım 2014 / 13:57 Güncelleme: 15 Kasım 2014 / 14:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da düzenlenen Müslüman Dini Liderler Zirvesi'nin kapanış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Amerika'yı Müslümanlar keşfetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Kristof Kolomb'dan 300 yıl önce ABD'yi 1178'de Müslüman denizciler keşfetti. Kolomb bile hatıralarında Küba'daki camiden bahseder'' diyerek Amerika'nın keşfine değindi.

Erdoğan; ''Latin Amerika'nın İslamla tanışması 12. yüzyıla kadar sürdü. Kristof Kolomb'un anılarında Küba'nın bir dağında cami olduğu söylenir. Ben bugün Kübalı kardeşimle de konuşurum o dağın tepesine bugünde bir cami yakışır

İslam sömürge dini olmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam dini, asla sömürmenin, köleleştirmenin amacı olmadı. Başkaları, daha çok sömürmek için kullandılar. Afrika'dakilerin sömürge için kullandığı ifade. İncil ve toprağımız vardı önce. Sonra elimizde sadece İncil kaldı. Bizim dinimizde, cebir yoktur. Kılıç zoruyla, Müslümanlaştırmak yoktur." dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler