YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan eylemcilerle görüşecek
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın,Taksim Gezi Parkı konusunda hükümetten taleplerde bulunan bazı topluluklarla çarşamba günü görüşeceğini bildirdi.
Erdoğan eylemcilerle görüşecek
10 Haziran 2013 / 23:09 Güncelleme: 10 Haziran 2013 / 23:10

Başbakan Yardımcısı veHükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın,Taksim Gezi Parkı konusunda hükümetten taleplerde bulunan bazı topluluklarla çarşamba günü görüşeceğini bildirdi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Arınç'ın açıklamasından  öne çıkan başlıklar şöyle:

"Türkiye bir hukuk devletidir. Öyle Patrona Halil isyanında 'kelle isteriz' gibi, 'onu görevden alın bunu şöyle yapın, gözaltındakileri bırakın, şunlara şunlara ilişmeyin, her taraf bizim olsun istediğimizi yapalım' böyle bir anlayış 2013 Türkiyesi'nde AK Parti iktidarında söz konusu olamaz. Yani siz 'bütün gözaltılar kaldırılsın da bu insanlar serbest bırakılsın' derken, polise karşı cinayet işleyenler de bunun içinde değil mi? Şu kadar polis, şu kadar ambulans aracı yakanlara da hiçbir işlem yapılmasın mı?"

"Olayların dış bağlantılı olduğuna dair somut delillerimiz var"

"Piyasalarda hiçbir olumsuzluk görünmüyor. Hem yabancıların Türkiye'ye getirdikleri para konusunda hem borsadaki alım satımlar konusunda hem de borsa endeksi konusunda belki dış dalgalanmalara bakarak yüzde 3'lük, yüzde 5'lik, ilk günlerde belki yüzde 10'luk bir borsa endeksinin düşüşünden bahsedilebilir. Dışarıda bazı çevreler Türkiye'nin mali bakımdan zora düşmesini isteseler de muvaffak olamadılar. Finansmanımız da makroekonomik göstergelerde de hamdolsun hiçbir gerileme söz konusu değil. Bu da Türkiye'nin sağlam ayaklar üzerinde durduğunu gösteriyor"

AA


GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler