YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Ey BARO Başkanı! Bunlar terörist, bunu bileceksin"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ölümüyle ilgili konuda açıklama yaptı ve BARO Başkanı'na sert çıktı. Erdoğan BARO Başkanı Ümit Kocasakal'a; "Ey BARO Başkanı! Bu terörist terörist bunu bileceksin” dedi.
Erdoğan: "Ey BARO Başkanı! Bunlar terörist, bunu bileceksin"
08 Nisan 2015 / 12:34 Güncelleme: 08 Nisan 2015 / 15:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhtarlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında; "Açık söylüyorum. Teröriste terörist diyemeyen teröristin ortağıdır. Bu eyleme terör eylemi diyemeyen herkes, terörün açık destekçisidir. Kimi CHP milletvekillerine, HDP milletvekillerine bakıyorsunuz, teröriste terörist demedikleri gibi müdahale eden güvenlik güçlerini suçlayan, onları devlet terörü ile itham eden görüşler sarfediyorlar.

Yani savcımızı öldüren terörist masum, onlara müdahale eden güvenlik güçleri ise güya devlet terörü uygulayan suçlular. Ben o güvenlik görevlilerimizi tebrik ediyorum, kutluyorum, onlar görevlerini yaptılar." dedi.

"Ey BARO Başkanı!"

"Ey BARO Başkanı, sende telefonla görüştün teröristlerle? Hangi neticeyi aldın? Hiçbir netice alamadın. Hani senin sözün çok dinleniyordu ya, alsaydın ya bir netice. Bu terörist terörist, bunu bileceksin, bunu göreceksin. Sende bulunduğun makam sebebiyle gazetelere çarşaf çarşaf ilan vererek ürkütemezsin.

Senin yaptığın hareketler eski Türkiye’deydi, artık yeni Türkiye var. sende bütün avukatları temsil etmiyorsun, yargı oylarının da üçte birini temsil ediyorsun. Adeta yargı adına konuşuyorum havasına da girme. Bunları milletçe çok iyi bilmemiz lazım"

"Adliye saraylarında herkes aranacak, aranmalı"

"Çok açık net olarak söylüyorum, evet herkes aranacak, aranmalıdır. Danıştay'da yaşanan olay olduğu zaman bunlar kıyamet koparmadılar mı  Ne dediler: Mürteciler, Danıştay mensubumuzu şehit ettiler' dediler.Sonra arkasından yine bunlar çıktı. Sen avukat mısın  Dürüst müsün  Tamam niye aranmaktan çekiniyorsun. Çantanı da göster, x-ray'den geçsin, sen de x-ray'den geç, iş olsun bitsin. Çünkü yarın vatandaş 'güvenlik güçleri görevini yerine getirmedi, aramadı' diyor."

"Bazı basın kuruluşları şehidimizin haberini ahlaka sığmayan şekilde verdi"

(Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi) Bu olay birçok bakımından üzerinde hassasiyetle durulması, dersler çıkartılması, ibret alınması gereken bir hadisedir. Bir kısım basın yayın kuruluşlarının en başından itibaren bu hadiseyi insanlığa, ahlaka, vicdana, hakka, hukuka sığmayacak şekilde verdiklerini ifade etmek isterim.

"Bu basın kuruluşlarını şiddetle kınıyorum"

Mağdurun değil teröristlerin yanında yer alan bu basın yayın kuruluşlarını şiddetle kınıyorum. Sayfalarını ve ekranlarını teröristlerin propagandalarına sonuna kadar açan bu kuruluşlar, bana göre savcımızın şehit edilmesine onlar ortak olmuşlardır."

"Batıda basın yayın kuruluşlarının kapısına anında hukuk eliyle kilit vurulur"

"Demokrasinin hak ve özgürlüklerin beşiği olarak kabul edilen batı ülkelerinde böyle bir duruma asla şahit olamazsınız. Bu ülkelerde terörün ve teröristin propaganda aracı haline dönüşen basın yayın kuruluşlarının kapısına anında hukuk eliyle kilit vurulur."

"Silahlı saldırının olduğu yerde 'spor bitmiş, yerine vandallık gelmiş' demektir"

"Futbolun esası centilmenliktir, şiddetin hele hele silahlı saldırının olduğu yerde 'spor bitmiş, yerine vandallık gelmiş' demektir. Futbolu bahane ederek vandallık yapanlar sadece kendi takımlarına değil, tüm ülkeye, millete ihanet ettiklerini bilmelidirler.

"Gerekli tedbirleri en kısa zamanda alınacak"

Bu tür hadiselere karşı gerek kulüplerimizin gerekse ilgili tüm kurumlarımızın gerekli tedbirleri en kısa zamanda alacaklarına ve en etkili şekilde uygulayacaklarına inanıyorum. Bu olayla ilgili de İçişleri Bakanlığımız yoğun bir çalışmayla şu anda zaten kısmi olarak bazı delilleri ele geçirmenin yanında, bazı emareler de gözaltında, bunlarla ilgili çalışmalar da devam ediyor." dedi.

"Milletimle arama asla aracı koymadım koymayacağım"

"Cumhurbaşkanlığı'nı sadece protokol işlerinde kullanmam söz konusu olamaz. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni milletime asla kapatmam. Milletimle arama asla aracı koymadım koymayacağım"

"Savcımız o kadar onurlu ki onların eliden su içmedi"

"Teröristler savcımızın ağzını bantladı, Vücudunu bantladı. O şekilde sekiz saat tuttular. Savcımız o kadar onurlu ki onların elinden su bile içmedi."

"Başkanlık deyince tüyleri diken diken oluyor"

"Biz başkanlık deyince birilerinin tüyleri diken diken oluyor. Gören de mükemmel bir parlamenter sistem yaşanıyor sanır. Yeni anayasa bir tercih olmaktan çıkmış, zorunluluk haline dönüşmüştür. Millet aynı zamanda 'Başkanlık Sistemi' diyor."

17:26
 // MUHAFIZ
Acaba kendini BARO başkanı sanan mahlukat; Çağlayandaki adliye binasının girişindeki aramada takındığı tutumu, A.B.D.'de havaalanından giriş yaparken aynı tutumu sergilese adamı ne yaparlar acaba???!!herhalde KOCASAKAL'ından asarlardı...!!!Avrupa'da,A.B.D.'de maçası yemeyenler ne hikmetse Türkiye'de aslan kesiliyorlar,demokrasinin havarisi oluyorlar...!!!...
08 Nisan 2015 17:26
15:34
 // 67
Rahmetli savcimizin goruntulerini yayinlayan malum medya patronlarina dava acilmadigi surece bende hakkimi helal etmiyorum her defasinda bunu yapanlar ayni buyrun bekliyorum yapamayacaginizi bile bile selam...
08 Nisan 2015 15:34
;Baskan
 // uykucu
Baro Baskani da cok tekin bi adama benzemiyor....
08 Nisan 2015 Çarşamba 14:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler