YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Erdoğan haklı çıkacağına Putin haklı çıksın zihniyetindeler!
Cumhurbaşkanı Erdoğan 17. Muhtarlar Buluşmasında Türkiye'nin farklı yerlerinden gelen muhtarlara hitap etti. Erdoğan, "Edirne'ye Enver gireceğine Bulgar girsin diyen zihniyet, Erdoğan haklı çıkacağına Putin haklı çıksın diye ortaya döküldü" dedi.
Erdoğan: Erdoğan haklı çıkacağına Putin haklı çıksın zihniyetindeler!
23 Aralık 2015 / 13:25 Güncelleme: 23 Aralık 2015 / 14:23

Cumhurbaşkanı Erdogan, Eren Erdem'i savunan Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek  "Kendi ülkesinin karşısında İran varsa İran, Rusya varsa Rusya'nın yanında olan bu isme ana muhalefet partisi genel başkanı da sahip çıkıyorBalkan savaşları sırasında Edirne'ye "Enver" gireceğine "Bulgar" girsin diyen zihniyet, Erdoğan haklı çıkacağına Putin haklı çıksın diye ortaya döküldü." dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

EREN ERDEM DENEN HAİNE GENEL BAŞKANI DA SAHİP ÇIKIYOR

Rusya, belki karakutuyu deşifre edemedi ama bu olay ülkemizdeki pek çok olayı deşifre etti. Balkan Harbi sırasında, Edirne'ye Enver gireceğine Bulgar girsin zihniyetinin temsilcileri bugün ne diyor biliyor musunuz: Erdoğan haklı çıkacağına Putin haklı çıksın düşüncesiyle ortaya döküldüler.

Kendi ülkesinin karşısında İran varsa İran, Rusya varsa Rusya'nın yanında olan bu isme ana muhalefet partisi genel başkanı da sahip çıkıyor. Milletimi yedirmem diyor. Yedirmem dediği milletvekili dün, "İran ile Türkiye karşı karşıya gelirse İran'ın safında yer alırım" diyen bir hain. Aynı kişi Gezi olaylarında en başta yer alıyordu. Bugün de kendi ülkesinin teröristlere sarin gazı sattığı iftirasını dile getirerek ihanetini katmerleyen bir karanlık adam. Bu karanlık adamı milletvekili yapan, şimdi de arkasında duran bir genel başkan, bana göre aynı yolun yolcusudur.

Şimdi bu zat, esnaftan sorunlarını kendisine mektup yazmasını istemiş. Bu çağrıyı olumlu buluyorum. Ben de milletimin bu zata mektup yazmasını istiyorum. Milletimizi nasıl sefalete mahkum ettiğini anlatmaya çağırmasını istiyorum. Hatta babanızdan kalma nüfus kağıtları varsa, o ekmek almak için beklenen karnelerin fotokopilerini de gönderseniz çok isabetli olur. Bu zatın niçin kendi doğduğu topraklardan utandığının sorulmasını istiyorum. Bu zatın partisine terör örgütü mensuplarını nasıl milletvekili adayı yaptığının izahının verilmesini talep edilmesini istiyorum. Hiç ümidim yok ama bu mektuplar o zata kendi gerçek durumunu anlama, sorgulama fırsatı verebilir. Demokrasi güçlü muhalefetle güç kazanır ama bu tür muhalefetle zafiyet bulur. Ben bu üsluptan onlar adına utanıyorum.

Bu sözlerimin Cumhurbaşkanın tarafsızlığıyla bir ilgisi yoktur. Bu zatın, eskiden beri şahsıma yönelik terbiyesizliğini de, kendisini bildiğim için önemsemiyorum. Dünkü yaptığı konuşma, yenilir yutulur gibi değildir.

DÜNYANIN EN GELİŞMİŞ ÜLKELERİ BAŞKANLIK'LA YÖNETİLİYOR

Dünyanın en gelişmiş ülkeleri madem ki bugün başkanlık sistemiyle yönetiliyor, demek ki burada bir özellik var. Öyleyse biz bundan niye korkuyoruz, niye çekiniyoruz, niye kaçıyoruz  Dert başka. Bu konuda karar merci önce TBMM, ardından milletimiz olacaktır. Ama artık milletimizin de açık ve güçlü bir talebi haline gelmiş olan bu konuya meclisimizin, mecliste temsil edilen siyasi partilerimizin daha fazla duyarsız kalamayacağı kanaatindeyim. Siz muhtarlarımızdan da bu meseleyi hem milletimiz hem de tüm partilerden siyasetçiler nezdinde gündeme getirmenizi, düşüncelerinizi kendileriyle paylaşmanızı bekliyorum.

 

 

PATRON NASIL OLACAK BU İŞLER
 // KARA
DÜNE KADAR İDARE ETTİKLERİNİZ HEP SİZİ ARKANIZDAN GÖGSÜNÜZDEN HANÇERLEDİ KİMİSİ HAİN OLDU KİMİSİ TERÖRİST İYİ GÜZELDE BU SİZİN YANLIŞLARINIZIN CEREMESİNİ HEPMİ BİZ GÜNAHSIZ İNSANLAR ÇEKECEK YILLARCA ÖZAL TOPLAYAMAYACAGI KREDİLERLE BESLEDİ GÜNEYDOGUMUZU ŞİMDİDE SİZ TERÖRİSTLERİN YAKIP YIKTIGI GÜNEYDOGUYU TEKRAR PARA BOGACAKSINIZ BİZDE İSTANBULDA YAZARKASAMIZIN SAATİ 1 SAAT GERİ DİYE KOL GİBİ CEZA ÖDEYECEGİZ,
NASIL OLACAK REİS BU İŞ NASIL?...
23 Aralık 2015 Çarşamba 15:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler